9. 7. 2020,
23.30

3 leta, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,57

Josip Iličić Atalanta Inter Samir Handanović Parma Jasmin Kurtić Cagliari Valter Birsa Roma AC Milan Lazio Juventus Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo serie A italijansko prvenstvo

Četrtek, 9. 7. 2020, 23.30

Italijansko prvenstvo, 31. krog

Handanović do točke, Atalanta se ne ustavlja

Josip Iličić | Josip Iličić je z Atalanto vknjižil deveto zaporedno prvenstveno zmago. | Foto Getty Images

Josip Iličić je z Atalanto vknjižil deveto zaporedno prvenstveno zmago.

Za konec 31. kroga serie A je Inter Samirja Handanovića remiziral z Verono (2:2), slovenski nogometaš pa je branil celotno tekmo. Inter zdaj za drugim Laziem zaostaja za tri točke, za tretjo Atalanto pa točko.

Atalanta Josipa Iličića je sicer v sredo nadaljevala zmagoviti niz, pred domačimi gledalci premagala Sampdorio in vknjižila deveto zaporedno prvenstveno zmago. Za drugim Laziem, ki mu je v torek spodrsnilo pri Lecceju, zdaj zastaja le še dve točki.

Na uvodni sredini tekmi 31. kroga je Cagliari Valterja Birse (igral je do 79. minute) z 0:0 remiziral pri Fiorentini. Parma Jasmina Kurtića (igral je v drugem polčasu in v 85. minuti porumenel) je na težkem gostovanju pri Romi povedla, a na koncu izgubila. Napoli je slavil pri Genoi, Sassuolo pri Bologni, Torino pa je doma premagal Brescio.

Derbi po preobratu Milanu, razlika ostaja enaka

Milan je v torek na velikem derbiju med najtrofejnejšima italijanskima kluboma po velikem preobratu ugnal vodilni Juventus. Milančani so zaostajali že z 0:2, a so na koncu slavili s 4:2. Razlika med vodilnim Juventusom in drugim Laziom tako ostaja sedem točk. Rimljani so namreč na uvodni tekmi kroga proti Lecceju Žana Majerja, ki se je vrnil v kader po poškodbi in je igral od 51. minute, izgubili z 1:2. Lazio je tako klonil še drugič zapored, Lecce pa je vknjižil pomembno zmago v boju za obstanek v ligi.

Patric zaradi ugriza ob deset tisoč evrov in s prepovedjo

Patric Gil je prejel kazen. | Foto: Getty Images Patric Gil je prejel kazen. Foto: Getty Images Španski obrambni igralec Patric Gil iz rimskega Lazia bo zaradi ugriza tekmeca ob deset tisoč evrov, prav tako pa ima prepoved igranja na štirih tekmah. Incident se je zgodil v torek na tekmi proti Lecceju.  Patric je ugriznil domačega obrambnega igralca Giulia Donatija ter se mu nato sicer opravičil.

Tega glavni sodnik ni videl, po posredovanju videosodnika pa je ob prvi prekinitvi Špancu pokazal rdeč karton. Danes mu je disciplinski sodnik lige izrekel še dodatno kazen.