6. 12. 2021,
22.38

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,76

Domen Črnigoj Vid Belec Josip Iličić Petar Stojanović Leo Štulac AC Milan Inter Atalanta Juventus Samir Handanović serie A italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 6. 12. 2021, 22.38

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 16. KROG

Po Črnigoju prvi gol v serie A zabil še Stojanović

Petar Stojanović | Petar Stojanović je zabil svoj prvi gol v prvi italijanski ligi. | Foto Guliver Image

Petar Stojanović je zabil svoj prvi gol v prvi italijanski ligi.

Nogometaši Verone so po neverjetnem preobratu v 16. krogu zmagali v Benetkah s 4:3. Pri gostiteljih se je prvič med strelce v serie A vpisal slovenski reprezentant Domen Črnigoj. Svoj prvenec v prvi italijanski ligi je zabil tudi Petar Stojanović in svojemu Empoliju pomagal do zmage nad Udinesejem s 3:1.

Simon Kjaer
Sportal Nove težave za Milan

Milan Kjaer | Foto: Reuters Foto: Reuters Nogometaši Milana so se na dvoboju s Salernitano večkrat spomnili na poškodovanega soigralca Simona Kjaerja. Kapetan danske reprezentance bo zaradi poškodbe kolena odsoten več mesecev, soigralci pa so na San Siro vstopili z majicami, na katerih so mu zaželeli čim hitrejše okrevanje.

Branilec naslova Inter, ki se je vodilnemu mestnemu tekmecu približal na točko zaostanka, je vse zadetke dosegel že v prvem polčasu. Kapetan prvakov Samir Handanović je branil celo tekmo in zbral dve obrambi. Črno-modri so zadeli v polno že na 18. gostujoči tekmi in izenačili klubski rekord iz sezone 1950/51.

Iličić podal za zmagoviti zadetek

V derbiju je Atalanta po velikem preobratu pokvarila račune Napoliju. Oslabljeni gostitelji, ki so pogrešali šest članov udarne enajsterice, so na začetku drugega polčasa prek Driesa Mertensa povedli z 2:1. Takrat v postavi gostov iz Bergama še ni bilo Josipa Iličića, ko pa je v igro vstopil Kranjčan, se je tehtnica prevesila na stran Atalante.

Boginja je v 66. minuti izenačila na 2:2, pet minut pozneje pa je po desni strani ušel Iličić in izvrstno podal Remu Freulerju, ki je z natančnim strelom premagal Davida Ospino in popeljal Atalanto do velike zmage. Napoli je na lestvici padel na tretje mesto, Iličić in druščina pa so se mu približali na vsega dve točki zaostanka.

21-letni Srb Dušan Vlahović, za katerega med evropskimi velikani vlada vse večje zanimanje, se je znova vpisal med strelce in pomagal Fiorentini do zmage v Bologni. Srb je postal prvi nogometaš v serie A po 63 letih, ki je mlajši od 22 let v koledarskem letu v elitnem italijanskem prvenstvu dosegel 30 zadetkov. | Foto: Reuters 21-letni Srb Dušan Vlahović, za katerega med evropskimi velikani vlada vse večje zanimanje, se je znova vpisal med strelce in pomagal Fiorentini do zmage v Bologni. Srb je postal prvi nogometaš v serie A po 63 letih, ki je mlajši od 22 let v koledarskem letu v elitnem italijanskem prvenstvu dosegel 30 zadetkov. Foto: Reuters

Strelski prvenec Primorca v serie A

Domen Črnigoj je dosegel prvi zadetek v serie A, a ostal brez točk proti Veroni. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Domen Črnigoj je dosegel prvi zadetek v serie A, a ostal brez točk proti Veroni. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V Benetkah je dišalo po prepričljivi zmagi gostiteljev. Venezia je po 28 minutah vodila proti Veroni s 3:0, v polno pa je zadel tudi Domen Črnigoj in se tako razveselil svojega strelskega prvenca v serie A. Slovenski reprezentant je v prejšnji sezoni dosegel tri zadetke v serie B. Gostje, ki jih vodi Igor Tudor, se vseeno niso predali. V drugem delu so priredili neverjeten preobrat in zmagali s 4:3. Zadnja dva zadetka je dosegel Giovanni Simeone, sin trenerja Atletica Diega Simeoneja. Argentinec je v tej sezoni v serie A že pri 11 zadetkih!

V ponedeljek zvečer je nato svoj prvenec v serie A zabil še Petar Stojanović. Empoli se je znašel v zaostanku v 22. minuti po golu Gerarda Deulofeua, toda slovenski reprezentant je domačim v 50. minuti priigral izenačenje. V 60. minuti pa je Nedim Bajrami poskrbel za preobrat. Andrea Pinamonti je v 78. minuti potrdil zmago domačih, pri katerih je Stojanović igral celo tekmo, Leo Štulac pa je v igro vstopil v 72. minuti.

Italijansko prvenstvo, 16. krog:

Sobota, 4. december:
Milan : Salernitana 2:0 (2:0)
Kessie 5., Saelemaekers 18.
Vid Belec (Salernitana) je branil vso tekmo in zbral šest obramb.

Roma : Inter 0:3 (0:3)
Calhanoglu 15., Džeko 24., Dumfries 39.

Napoli : Atalanta 2:3 (1:1)
Zielinski 40., Mertens 47.; Malinovsky 7., Demiral 66., Freuler 71.
Josip Iličić (Atalanta) je vstopil v igro v 56. minuti in prispeval podajo za tretji zadetek Atalante.

Nedelja, 5. december:
Bologna : Fiorentina 2:3 (1:1)
Barrow 42., Hickey 83.; Maleh 33., Biraghi 51., Vlahović 67./11-m

Spezia : Sassuolo 2:2 (1:0)
Manaj 35., Gyasi 48.; Raspadori 66., 79.

Venezia : Verona 3:4 (3:0)
Ceccaroni 12., Črnigoj 19., Henry 28.; Henry 52./ag., Caprari 65./11-m, Simeone 67., 85.; R.K.: Ceccaroni 63./Venezia
Domen Črnigoj (Venezia) je odigral vso tekmo in dosegel prvi zadetek, odkar nastopa v serie A.

Sampdoria : Lazio 1:3 (0:3)
Gabbiadini 89.; Milinković-Savić 7., Immobile 17., 37.; R.K.: Milinković-Savić 67./Lazio

Juventus : Genoa 2:0 (1:0)