Thermometer Blue 0,05

Ponedeljek, 11. 11. 2019, 7.54

Seattle še drugič prvak severnoameriškega nogometa

Victor Rodriguez | Foto Reuters

Nogometaši Seattla so še drugič v zgodovini postali prvaki severnoameriške nogometne lige MLS. V velikem finalu pred 69-tisočglavo množico so na domačem stadionu, ki gosti tudi tekme v ameriškem nogometu NFL, premagali kanadsko zasedbo iz Toronta s 3:1.

Vsi štirje goli so padli v drugem polčasu. Seattle je povedel v 57. minuti po veliki napaki obrambe Toronta, žogo je v kazenski prostor poslal Nizozemec Kelvin Leerdam, ta pa se je odbila od obrambnega igralca Toronta Justina Morrowa in končala v mreži.

Na 2:0 je v 76. minuti povišal Španec Victor Rodriguez, ki je preigral obrambo in žogo z močnim udarcem z roba kazenskega prostora poslal v mrežo.

Na 2:0 za Seattle je v 76. minuti povišal Španec Victor Rodriguez. | Foto: Reuters Na 2:0 za Seattle je v 76. minuti povišal Španec Victor Rodriguez. Foto: Reuters

Za tretji gol domačih je v 90. minuti poskrbel Perujec Raul Ruidiaz. Edini zadetek za Toronto je v sodnikovem dodatku dosegel Američan Jozy Altidore.

Seattle je severnoameriški pokal osvojil leta 2016, ko je prav tako premagal Toronto, ampak po koncu rednega dela, po izvajanju enajstmetrovk.