Monaco Lille Lyon Lens Marseille PSG francosko prvenstvo Ligue 1

FRANCOSKO PRVENSTVO, 10. KROG

Murin naslednji evropski tekmec do gladke zmage

Rennes | Rennes je visoko ugnal Metz. | Foto Guliverimage

Rennes je visoko ugnal Metz.

Nogometaši zvezdniškega PSG so pred reprezentančnim premorom prvič v sezoni priznali premoč nasprotniku v francoski ligi. V 10. krogu so na igrišče stopili kot prvi in po preobratu z 2:1 ugnali Angers. Lyon je v sobotnem derbiju kroga premagal Monaco, branilec naslova Lille pa je izgubil na gostovanju pri novincu Clermontu.

Parižani tudi po tem srečanju še vedno čakajo prvi gol Lionela Messija v ligue 1. Argentinca po prihodu z južnoameriških kvalifikacij za SP namreč ni bilo v kadru, v ospredje pa je stopil Kylian Mbappe, ki se je izkazal s podajo pri prvem zadetku Danila, za popoln preobrat pa je samo nekaj minut pred koncem izkoristil še najstrožjo kazen. Gostje so sicer že v prvem polčasu povedli prek Angela Fulginija, a na koncu tudi to ni bilo dovolj za vsaj točko.

Kylian Mbappe je zablestel z golom in podajo. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Kylian Mbappe je zablestel z golom in podajo. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Novinec Clermont je v soboto premagal branilca naslova Lille, v večernem derbiju pa je Lyon z dvema zadetkoma v zadnjih 15 minutah odpravil Monaco.

Lionel Messi
Sportal Ali Messi obžaluje odhod k PSG?

Nedeljsko dogajanje sta odprla Troyes in Nice. Domači so z minimalno zmago gostom preprečili začasen skok tik pod vrh lestvice. Rennes se je, po veliki zmagi v prejšnjem krogu nad PSG, tokrat podal na gostovanje k Metzu in pred evropskim dvobojem z Muro vknjižil gladko zmago. Drugouvrščeni Lens je klonil pred Montpellierom, krog pa je z visoko zmago nad Lorientom sklenil Marseille.