Chelsea Arsenal Wembley pokal FA

Sobota, 1. 8. 2020, 20.30

Pokal FA, finale

Arsenal potrdil naziv kralja pokala FA

Arsenal | Arsenal ima zdaj v pokalu FA dve lovoriki več kot Manchester United. | Foto Reuters

Arsenal ima zdaj v pokalu FA dve lovoriki več kot Manchester United.

Arsenal je v finalu pokala FA na Wembleyju z 2:1 ugnal velikega londonskega rivala in prišel še do rekordnega 14. naslova v tem tekmovanju. Chelsea ostaja pri osmih.

Obračun na Wembleyju se še dobro ni začel, ko so modri Londončani že povedli. Po izvrstni ekipni akciji je na koncu Oliver Giroud žogo lepo oddal Christianu Pulisicu, ki mu na koncu ni bilo težko premagati vratarja Arsenala Emiliana Martineza

Topničarji so izenačili dobrih 20 minut pozneje, ko je z bele točke v polno meril Pierre-Emerick Aubameyang. Prekršek za najstrožjo kazen je zakrivil kapetan Cesar Azpilicueta, ki je moral le nekaj minut pozneje zaradi poškodbe oditi z igrišča.

Arsenal je v drugem polčasu prišel do popolnega preobrata. Nicolas Pepe je lepo videl Aubameyanga, ki je najprej lepo preigral Kurta Zoumaja, nato pa še mojstrsko zaključil in topničarje popeljal do vodstva z 2:1.

Arsenal je od 73. minute po izključitvi Matea Kovačića, prejel je še drugi rumeni karton, igral z igralcem več in minimalno prednost brez težav zadržal do konca.