Luka Jović Bayern München Borussia Dortmund Kevin Kampl nemško prvenstvo

Nedelja, 17. 1. 2021, 19.57

Nemško prvenstvo, 16. krog

Konec mini krize Bayerna, sanjski frankfurtski povratek Jovića

Thomas Müller | Junak Bayerna je bil z golom in asistenco izkušeni Thomas Müller. | Foto Reuters

Junak Bayerna je bil z golom in asistenco izkušeni Thomas Müller.

Bayern je v zadnjem prvenstvenem krogu izgubil v Mönchengladbachu, med tednom pa doživel šok v pokalu, iz katerega ga je izločil drugoligaš Kiel. V nedeljo so prvaki v Münchnu prišli do zmage nad Freiburgom z 2:1 in prekinili niz petih zaporednih zmag gostov, ki do danes v prvenstvu niso izgubili sedem tekem v nizu.

Evropski prvaki iz Bayerna so se v soboto razveselili tudi spodrsljajev RB Leipziga Kevina Kampla, Borussie Dortmund in tudi Borussie Mönchengladbacha. Pred najbližjim zasledovalcem imajo zdaj na vrhu lestvice štiri točke prednosti.

Luka Jović
Sportal Srbsko razočaranje, vredno 60 milijonov evrov, se vrača v Frankfurt

Sijajnega debija ob povratku v Eintracht Frankfurt, kamor ga je posodil Real Madrid, pa se je razveselil Luka Jović. Srbski napadalec, ki je po kar 63 milijonov evrov vrednem prestopu iz Nemčije v Madrid za Real v letu in pol zabil vsega dva gola, se je sredi tedna kot posojen nogometaš španskih prvakov do konca sezone vrnil nazaj v Frankfurt in takoj zablestel. Na nedeljski tekmi proti Schalkeju, ki drvi proti drugi ligi, je na igrišče ob izidu 1:1 prišel v 62. minuti, že deset minut pozneje pa zadel in se tik pred koncem tekme med strelce vpisal še drugič za končnih 3:1.

Nemško prvenstvo, 16. krog:

Petek, 15. januar:
Union Berlin : Bayer Leverkusen 1:0 (0:0)

Wolfsburg : RB Leipzig 2:2 (2:1)
Weghorst 22., Steffen 35.; Mukiele 5., Orban 54.
Kevin Kampl (RB Leizpig) je odigral 79 minut in v 71. minuti prejel rumeni karton.

Stuttgart : Borussia Mönchengladbach 2:2 (0:1)
Gonzalez 58., Wamangituka 90.+6/11-m; Stindl 35./11-m, Zakaria 61.