24. 11. 2019,
20.15

4 leta, 4 mesece

Thermometer Blue 0,17

nemško prvenstvo Bayern München Borussia Dortmund RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Mönchengladbach

Nedelja, 24. 11. 2019, 20.15

Nemško prvenstvo, 12. krog

Bayern in Kamplov Leipzig izkoristila spodrsljaj vodilnih

Bayern | Bayern je visoko slavil v Düsseldorfu. | Foto Reuters

Bayern je visoko slavil v Düsseldorfu.

Vodilna Borussia iz Mönchengladbacha je v 12. krogu nemškega prvenstva izgubila na gostovanju v Berlinu, kar je znal izkoristiti prvak Bayern, ki je s 4:0 porazi Düsseldorf in se je tako vodilni ekipi približal le na točko zaostanka. Enak podvig je uspel Red Bull Leipzigu Kevina Kampla, ta je tekmo spremljal s klopi za rezerve, ki je s 4:1 odpravil kozličke iz Kölna in se na drugem mestu izenačil z Bayernom. V nedeljo se je pomembne zmage nad Hertho razveselil Augsburg, ki se je povzpel iz cone izpada, Mainz pa je na brutalen način (5:1) končal zmagoviti niz (6 zaporednih zmag v vseh tekmovanjih) Hoffenheima.

Na uvodni tekmi kroga je Borussia Dortmund v petek pred domačimi gledalci le remizirala (3:3) s Paderbornom. Točka je bila na koncu celo uspeh, saj so gostje ob polčasu že vodili s 3:0.