7. 3. 2011,
7.43

Ponedeljek, 7. 3. 2011, 7.43

Maribor zdržal 33 tekem in 326 dni

Nekoliko nepričakovano je Maribor v soboto v prvenstvu pred domačimi navijači priznal poraz HiT Gorici in kapituliral po skorajda letu dni nepremagljivosti na slovenskih tleh.

Novogoričani so bili tisti, ki so v soboto z zmago z 2:1 v Ljudskem vrtu prekinili niz Maribora, o katerem se je v zadnjem času pred vsako tekmo veliko govorilo. Kot da bi ljudje čutili, da se bo končal. In se je. Nič čudnega. Nemogoče je, da bi Maribor vselej zmagoval. Poraz je moral priti slej ali prej. Da je do zmage nasprotne ekipe v tekmah z ekipo Maribora na slovenskih tleh prišlo, pa je preteklo kar nekaj časa.

Aprila lani so Mariborčani nazadnje izgubili, ko so v prvenstveni tekmi klonili z 1:3 proti Nafti v Lendavi. Nato je sledilo kar 33 tekem zapored v vseh tekmovanjih na domačih tleh, ko so bili neporaženi. Izgubili so le v superpokalu proti Kopru, a šele po enajstmetrovkah, zato ta poraz ne šteje. To soboto so po dolgem času spet ostali praznih rok. Od 13. aprila lani in tekme z Nafto do 5. marca letos in obračuna s HiT Gorico, kolikor je trajal niz pa je minilo kar 326 dni, v katerih se je zvrstilo kar 33 tekem. Spoštovanja vreden dosežek, ki ga bo v prihodnosti težko ponoviti.