3. 10. 2012,
22.50

Sreda, 3. 10. 2012, 22.50

Malaga za čisto desetko, pomembna zmaga Milana

Nogometaši Malage so zanesljivo prišli do zmage tudi v 2. krogu lige prvakov skupine C. Tokrat so v Bruslju s 3:0 premagali Anderlecht. AC Milan prišel do pomembne zmage nad Zenitom.

Anderlecht : Malaga 0:3 (0:1)

Španska Malaga, ki v domačem prvenstvu zaseda odlično tretje mesto (4 zmage in 2 remija), odlično igra tudi v Evropi. Tokrat je bil žrtev Andaluzijcev, belgijski Anderlecht, ki je bil povsem ne močen in moral priznati premoč s 0:3. Dvakrat je za Malago zadel Brazilec Eliseu, še posebej lep je bil prvi, enega pa je z enjastmetrovke prispeval Joaquin Sanchez.

Malaga je ob Portu še edino moštvo v ligi prvakov, ki še ni prejela zadetka, dali pa so jih že šest. Andaluzijci so z novo zmago zdaj pri šestih točkah in zanesljivo vodijo, Belgijci ostajajo pri eni sami.

Zenit : AC Milan 2:3 (1:2)

Na prvi sredini tekmi drugega tekmovalnega dne je AC Milan premagala Zenit in po žalostnem začetku tako doma kot Evropi, prišel do izjemno pomembne zmage. Tekme se je za Milančane začela izjemno, v razmaku treh minut sta zabila Urby Emanuelson (13') in Stephan El Shaarawy (16'), a Rusi se niso predali. V izdihljajih prvega dela je Zenit med žive vrnil Hulk, na začetku prvega polčasa pa za velikanski preobrat poskrbel Roman Širokov. Izid je bil poravnan vse do 75. minute, ko je nesrečni Tomaš Hubočan zstresel lastno mrežo. Do konca srečanja se rezultat ni več spremenil in Milan se je veselil treh točk in ima zdaj štiri, Zenit pa ostaja pri ničli.