Liga Europa, skupinski del (1. krog)

Kamplu kapetanski trak ne bo ostal v najlepšem spominu

Kevin Kampl | Kevin Kampl je v dresu RB Leipziga prvič nosil kapetanski trak. | Foto Guliver/Getty Images

Kevin Kampl je v dresu RB Leipziga prvič nosil kapetanski trak.

Začel se je skupinski del lige Europa, v katerem nastopajo štirje slovenski legionarji. Zmaga se je veselil le eden. Benjamin Verbič je z Dinamom v Kijevu z 2:2 remiziral z Astano in imel prste vmes pri enem izmed golov. Kevin Kampl je z RB Leipzigom izgubil proti avstrijskemu bratu iz Salzburga (2:3), Petar Stojanović je z zagrebškim Dinamom napolnil vrata turškemu Fenerbahčeju (4:1), Mevljev Zenit pa je remiziral s Köbenhavnom (1:1). Prvi trije so igrali celotno srečanje, medtem ko je Mevlja tekmo spremljal z rezervne klopi.

Jan Oblak
Sportal Lovorika, ki je Jan Oblak najraje ne bi ubranil

V zgodnejšem četrtkovem terminu je Benjamin Verbič, ki je v play-offu ostal brez lige prvakov z Dinamom, v Kijevu z 2:2 remiziral s kazahstanskim prvakom Astano. Vojničan, ki je igral od prve do zadnje minute, je imel prste pri drugem golu Kijevčanov v sodnikovem dodatku prvega polčasa, ko je poslal oster predložek pred vrata gostov, tam pa se ni najbolje izkazal vratar Astane, ki je žogo izpustil iz rok in v gol jo je porinil Denis Garmaš. Vse do 95. minute se je zdelo, da bo to tudi zmagoviti gol, a so gostje v 95. minuti zadeli za izenačenje.

Kevin Kampl je malce pozneje z RB Leipzigom gostil svoj nekdanji klub Red Bull Salzburg in presenetljivo izgubil (2:3). Slovenski reprezentant, ki je bil tudi v vlogi kapetana nemškega prvoligaša, je podal za izenačenje na 2:2, kar pa na koncu ni bilo dovolj za točko, saj so Avstrijci le sedem minut pozneje spet povedli in se veselili odmevne zmage.

Visoke zmage se je z zagrebškim Dinamom veselil Petar Stojanović. Slovenski branilec je odigral vseh 90 minut srečanja in podal za končnih 4:1.

Zenit Miha Mevlje je remiziral na Danskem pri Köbenhavnu, slovenski centralni branilec pa ni dobil priložnosti za igro.