Petek, 28. 2. 2020, 20.00

Liga Europa, 1/16 finala (povratne tekme)

Šporar ostal brez darila za rojstni dan, Handanovićev Inter zanesljiv

Basaksehir | Turki so nadoknadili visok zaostanek in premagali Sporting. Junak je bil Edin Višća. | Foto Reuters

Inter je tudi pred praznimi tribunami San Sira z 2:1 premagal Ludogorec in se s skupnim izidom 4:1 gladko uvrstil v osmino finala lige Europa. Samir Handanović, ki ga tokrat ni bilo niti na klopi, ostaja edini slovenski predstavnik, saj sta se današnji slavljenec Andraž Šporar (Sporting), slovenski napadalec praznuje 26. rojstni dan, in Vid Belec (Apoel) poslovila.

Sporting je imel s prve tekme lepo prednost 3:1, toda na povratni so jo Turki izničili. Martin Škrtel v 31. in Danijel Aleksić v 45. minuti sta že v prvem polčasu med najboljših 16 začasno poslala istanbulsko moštvo. Argentinec Luciano Vietto je v 68. minuti spet poskrbel za skupno prednost Sportinga, a v drugi minuti sodniškega dodatka je Edin Višća zadel za podaljšek.

Ko je kazalo, da bodo dvoboj odločile enajstmetrovke, pa je v 119. minuti Višća unovčil najstrožjo kazen za 4:1 in popeljal Turke med 16. Andraž Šporar, ki ravno danes praznuje 26. rojstni dan, ni bil veliko pri strelu. Igral je do 108. minute.

Apoel je že na prvi tekmi doma proti Baslu izgubil z 0:3, tokrat pa še z 0:1. Edini gol je v 38. minuti dosegel Fabian Frei z bele točke. Najstrožjo kazen so imeli na voljo tudi Ciprčani v 74. minuti, a je Tomas De Vincenti zgrešil cilj. Vid Belec ni dobil priložnosti za igro in je obsedel na rezervni klopi.

Zaradi orkanskega vetra odpovedali tekmo v Salzburgu

Zaradi nevarnosti orkanskega vetra so odpovedali današnjo povratno tekmo šestnajstine finala nogometne evropske lige med Salzburgom in Eintrachtom iz Frankfurta, so potrdili v klubih. Vremenoslovci napovedujejo močan veter, ki naj bi pihal tudi do 120 kilometrov na uro, kar bi pomenilo preveliko nevarnost za gledalce in igralce. Tekmo bodo izvedli v petek ob 18. uri. Za nov termin sta se kluba dogovorila po pogovorih s krovno zvezo Uefo. Že v petek ob 13. uri pa bodo na sedežu Evropske nogometne zveze v Nyonu žrebali pare osmine finala.

KAC II Kirk Furey
Sportal Nepričakovan nogometni obisk navijačev Eintrachta #video

Rdeči vragi zanesljivi, konec za Ajax, Celtic in Arsenal

Brazilec Fred je za Man Utd dosegel dva zadetka. | Foto: Reuters Brazilec Fred je za Man Utd dosegel dva zadetka. Foto: Reuters Favoriti so večinoma svoje delo opravili z odliko, bilo pa je tudi nekaj presenečenj. Manchester United je na povratni tekmi s kar 5:0 razbil Club Brugge, Wolves so zadržali prednost v Barceloni, Romi in Sevilli je bil zadostoval remi, šok pa sta doživela lanski polfinalist lige prvakov Ajax in Celtic. Nizozemci so dosegli pirovo zmago z 2:1, Škoti pa so pred domačimi gledalci Köbenhavnu, nekdanji ekipi Benjamina Verbiča, morali priznati premoč z 1:3 in se poslovili od evropskih tekmovanj. V Londonu je Arsenal po podaljšku izpadel proti pirejskemu Olympiakosu. Odločilni zadetek za zmago z 2:1 je v 119. minuti dosegel Youseff El Arabi.