10. 5. 2021,
23.07

2 leti, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,14

Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo La Liga

Ponedeljek, 10. 5. 2021, 23.07

ŠPANSKO PRVENSTVO, 35. KROG

Real po drami na derbiju do točke, Oblak ostaja na vrhu

Jan Oblak, Atletico Madrid | Jan Oblak ima z Atletico Madridom dve točki naskoka pred Realom in Barcelono. | Foto Guliverimage

Jan Oblak ima z Atletico Madridom dve točki naskoka pred Realom in Barcelono.

V španskem prvenstvu je bilo ta konec tedna znova vroče. Vodilni Atletico Madrid je z Janom Oblakom v soboto gostoval pri Barceloni in remiziral z 0:0. Barcelona tako za Atleti še naprej zaostaja dve točki. Z remijem (2:2) pa se je končal tudi drugi derbi kroga med Real Madridom in Sevillo, potem ko je za Real v 94. minuti zadel Eden Hazard.

Jan Oblak se je izkazal v prvem polčasu derbija z Barcelono, ko je po izjemni samostojni akciji Lionela Messija v 41. minuti srečanja posredoval z izjemno obrambo. Atletico ima tako tudi po tem krogu na vrhu dve točki prednosti pred Barcelono in Realom, četrta Sevilla zaostaja šest točk.

Sevilla in Real sta se razšla z remijem 2:2. | Foto: Reuters Sevilla in Real sta se razšla z remijem 2:2. Foto: Reuters

Atletico Madrid bo v naslednjih dveh krogih gostil Real Sociedad in Osasuno ter prvenstvo končal 23. maja v Valladolidu. Barcelono čakajo gostovanji pri Levanteju in Eibarju ter vmes domača tekma s Celto. Real Madrid bo najprej dvakrat gostoval, in sicer v Granadi in pri Athletico Bilbau, ter tekmovanje končal doma proti Villarrealu, Sevilla pa se bo doma pomerila z Valencio in Alavesom, v gosteh pa z Villarrealom.