Žan Celar Dejan Petrović Žan Zaletel Jan Mlakar David Brekalo Andraž Šporar Benjamin Verbič Adam Gnezda Čerin Žiga Lipušček konferenčna liga

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 3. krog (povratne tekme)

Šporar prvič zabil za Panathinaikos, a izpadel, Maribor bo igral z Romuni

Slovenija : Švedska, slovenska nogometna reprezentanca, Andraž Šporar | Andraž Šporar je zabil za svoj novi klub, Panathinaikos. | Foto Grega Valančič/Sportida

Andraž Šporar je zabil za svoj novi klub, Panathinaikos.

V kvalifikacijah za konferenčno ligo je v četrtek nastopilo veliko slovenskih legionarjev. Andraž Šporar je dosegel prvenec za Panathinaikos, a je z grškim velikanom izpadel iz Evrope. Nogometaši Maribora, ki so izpadli v kvalifikacijah evropske lige, se bodo v play-offu kvalifikacij za konferenčno ligo pomerili z romunskim prvakom CFR Cluj. Ta je na povratni tekmi z 1:0 premagal beloruski Šahtjor Soligorsk in napredoval. Prva tekma bo 18. avgusta v Ljudskem vrtu.

CFR Cluj
Sportal Mariboru "grozijo" romunski železničarji
Vaduz
Sportal Senzacija in pol, krvnik Kopra šokiral bogate Turke

Strelec edinega gola za Cluj je bil v 37. minuti Španec Jefte Betancor. Za romunskega prvaka, ki bo iskal pot do daljše evropske jeseni prek Maribora, igrata tudi dva znanca slovenskih zelenic, in sicer Hrvata Lovro Cvek, nekdanji igralec Zavrča, Aluminija in Celja, ter Karlo Bručić, ki je še lani zastopal Koper. Prvi je odigral vseh 90 minut, drugi pa je na priložnost zaman čakal s klopi.

Brez evropske jeseni je ostal grški Panathinaikos, za katerega igrajo trije slovenski reprezentanti Adam Gnezda Čerin, Andraž Šporar in Benjamin Verbič, ki je v tej evropski sezoni že nastopal za kijevski Dinamo, tako da ni mogel pomagati novopečenim soigralcem proti Čehom. Gnezda Čerin in Šporar sta odigrala celotno tekmo, Šporar je za svoj novi klub tudi zabil in dosegel prvi letošnji zadetek v zeleno-belem dresu. A končni izid tekme 1:1 ni bil dovolj, saj je praška Slavia prvo tekmo dobila z 2:0.

David Brekalo je kljub porazu na Irskem napredoval z Vikingom, Žiga Lipušček je pomagal ekipi iz Rige do zmage na Malti, s katero se je prebil v play-off kvalifikacij, soigralci poškodovanega Dejana Petrovića so izločili Neftči iz Bakuja, Žan Celar, ki zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za srečanje, pa je izpadel po porazu v Izraelu.

Žan Zaletel se je z Viborgom uvrstil v play-off kvalifikacij, kjer ga čaka zelo zahteven tekmec, londonski West Ham United. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Žan Zaletel se je z Viborgom uvrstil v play-off kvalifikacij, kjer ga čaka zelo zahteven tekmec, londonski West Ham United. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

V kvalifikacijah za konferenčno ligo nastopa precej slovenskih nogometašev. Kot prvi se je na povratnih tekmah tretjega kroga kvalifikacij predstavil Žan Zaletel. Nekdanji branilec Celja je v torek na Ferskih otokih branil visoko prednost danskega Viborga, odigral celo tekmo in se s soigralci veselil zmage z 2:1.

V sredo je splitski Hajduk na Portugalskem izgubil z 0:1 pri Vitorii, a imel s prve tekme dovolj veliko zalogo za napredovanje (3:1). Jan Mlakar ob porazu ni stopil na zelenico.

Ante Šimundža
Sportal Šimundža "v lisicah" oponašal Mourinha: Moji igralci niso morilci

Kvalifikacije za konferenčno ligo, 3. krog (povratne tekme):

Torek, 9. avgust:
Torshavn : Viborg* 1:2 (0:0) /0:3/
Žan Zaletel (Viborg) je odigral vseh 90 minut.

Gzira United : Wolfsberger* 0:4 (0:2) /0:0/

Sreda, 10. avgust:
Vitoria Guimaraes : Hajduk Split* 1:0 (1:0) /1:3/
Jan Mlakar (Hajduk) je srečanje spremljal na klopi za rezervne igralce.

Četrtek, 11. avgust:
Panathinaikos : Slavia Praga* 1:1 (0:0) /0:2/
Adam Gnezda Čerin je odigral vseh 90 minut, Andraž Šporar je odigral vso tekmo in v 58. minuti zadel v polno, Benjamin Verbič (vsi Panathinaikos) pa ni kandidiral za tekmo.

Hapoel Beer'sheva* : Lugano 3:1 (0:0) /2:0/
Žan Celar (Lugano) zaradi zdravstvenih težav ni kandidiral za tekmo.

Hibernians Paola : Rigas FS* 1:3 (0:1) /1:1/
Žiga Lipušček (RFS) je odigral celotno tekmo.

Sligo Rovers : Viking Stavanger* 1:0 (1:0) /1:5/
David Brekalo (Viking) je igral do 79. minute.

Rapid Dunaj* : Neftči Baku 2:0** (0:0) (1:0) /1:2/
Dejan Petrović (Rapid) zaradi poškodbe ni kandidiral za tekmo.

NK Maribor Kronaveter
Sportal Peti zaporedni poraz Maribora, ki mu ostane le še boj za konferenčno ligo

Play-off kvalifikacij za konferenčno ligo:

Maribor (Slo) - CFR Cluj (Rom)
Rigas FS (Lat) - Linfield (SIr)
Lech Poznan (Pol) - F91 Dudelange (Luk)
Zrinjski (BiH) - Slovan Bratislava (Slk)
CSKA Sofija (Bol) - Basel (Švi)
Vaduz (Lie) - Rapid Dunaj (Avt)
Rakow Czestochowa (Pol) - Slavia Praga (Češ)
APOEL Nikozija (Cip) - Djurgarden (Šve)
Universitatea Craiova (Rom) - Hapoel Be'er Sheva (Izr)
Istanbul Basaksehir (Tur) - Antwerp (Bel)
FCSB (Rom) - Viking Stavanger (Nor)
Partizan Beograd (Srb) - Hamrun Spartans (Mal)

Sportal Marko Šuler: Najlažje bi bilo pribijati na križ
Sportal Divja tekma v Zagrebu, Karničniku rdeč karton, Ludogorcu kar trije, Šimundža brez lige prvakov