Četrtek, 22. 7. 2021, 23.24

Konferenčna liga, kvalifikacije (2. krog), prve tekme

Maribor v težkem položaju, Olimpija do prednosti

3

NK Olimpija Ljubljana : Birkirkara, Mustafa Nukić | Olimpija je slavila z 1:0. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Olimpija je slavila z 1:0.

Danes sta se v drugem krogu kvalifikacij za konferenčno ligo predstavila še Maribor in Olimpija. Zeleno-beli so na svoji prvi tekmi v sezoni z 1:0 odpravili malteški Birkirkari, vijoličasti pa so z 1:3 klonili na gostovanju pri švedskem Hammarbyju. Domžalčani so v torek na prvi tekmi drugega kroga remizirali s finskim klubom FC Honka (1:1), tako da bodo na sever potovali brez prednosti.

Maribor je v drugem krogu kvalifikacij za nastop v novoustanovljeni konferenčni ligi na prvi tekmi proti švedskem Hammarbyju izgubil z 1:3 (0:0). V Stockholmu je pred 7800 gledalci v 55. minuti prvič prišlo do spremembe izida. Švedi so izpeljali hiter protinapad, ki ga je z lepim preigravanjem Martina Milca in diagonalnim strelom zanesljivo zaključil Astrit Selmani. Vodstvo ni trajalo dolgo, saj so 15-kratni državni prvaki hitro odgovorili. Po podaji Marka Alvirja z roba kazenskega prostora je bil v kazenskem prostoru najvišji Nino Žugelj in natančno zadel z glavo.

Zadetek slovenskih predstavnikov pa ni umiril domačih. Ti so v 64. minuti znova povedli. Glavnino dela je opravil Amoo, ki je lepo podal v prostor Ludwigsonu, ta pa je podal v sredino, na kar z dveh metrov ni bilo težko zadeti Selmaniju. Švedski predstavnik je v 86. prišel še do najstrožje kazni po prekršku Milca. Selmani je nato še tretjič žogo poslal v mrežo za končni izid, čeprav ni manjkalo veliko, da bi Jug strel ubranil.

Mariborčani so klonili z 1:3. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Mariborčani so klonili z 1:3. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Povratna tekma bo čez teden dni v Ljudskem vrtu, v primeru napredovanja Maribora pa bo njegov tekmec v 3. krogu kvalifikacij bodisi srbski Čukarički bodisi azerbajdžanski Sumgait.

Poročilo s tekme:

Hammarby : NK Maribor
Sportal Selmani na Švedskem potopil Maribor

Olimpija do minimalne prednosti v Šiški

Bolj uspešni so bili nogometaši ljubljanske Olimpije, ki so na svoji prvi tekmi v tem tekmovanju v Šiški premagali Birkirkaro z 1:0 (0:0). Edini zadetek je dosegel Mustafa Nukić v 78. minuti obračuna, potem ko je preigraval v kazenskem prostoru, ob njem je bila trojica igralcev gostov, s tretjim strelom pa je žogo vendarle spravil v mrežo.

Povratno srečanje bo čez teden dni na Malti.

NK Olimpija Ljubljana : Birkirkara, Mustafa Nukić
Sportal Olimpija v sezono vstopila z minimalno zmago

Olimpija bo v primeru napredovanja igrala proti makedonskemu Škupiju ali portugalski Santa Clari.

Olimpija : Birkirkara, foto: Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 28

Domžalčani doma remizirali

Potem ko so Domžalčani izločili luksemburški Swift Hesperange, se v drugem krogu merijo s finskim klubom Honka. Pričakovanja so jasna, rumeno družino zanima zgolj napredovanje v tretji krog, a na prvi tekmi na svojem terenu si niso priigrali prednosti.

Prvi polčas v Domžalah so imeli gostitelji več od igre, sprožili so štiri strele na gol nasprotnika, a je bil 33-letni vratar Tim Murray vselej na mestu. Na drugi strani so gostje enkrat ustrelili v okvir vrat, a se v prvem polčasu ni zatresla nobena mreža.

V 69. minuti pa slavje domačih. Kapetan Senijad Ibričić je s podajo zaposlil osamelega Svena Šoštariča Kariča, ta je poslal predložek pred vrata, kjer je žogo z glavo v zgornji desni kot poslal Arnel Jakupović. A vodstvo Domžal ni trajalo dolgo, dobrih pet minut zatem je napako rumenih izkoristil Jean Marie Dongou in postavil končnih 1:1.

Povratno srečanje, na katerem nobena ekipa ne bo imela rezultatske prednosti, saj pravilo gola v gosteh ne velja več, bo v četrtek, 29. junija, na Finskem.

NK Domžale FC Honka
Sportal Domžalčani remizirali s Finci
Sportal Trener Domžalčanov opozoril na dve stvari, zaradi katerih je prišla kazen

Domžale : Honka Espoo, foto: Vid Ponikvar/Sportida:

1 / 26

Mura : Shkendija, kvalifikacije liga prvakov
Sportal Najboljši slovenski klubi dočakali ples kroglic

Remi Zahovića proti Boharju in Jurčeviću

Tudi na preostalih igriščih smo videli kar nekaj slovenskih legionarjev, ki se borijo za napredovanje v nadaljevanje tekmovanja. Na Poljskem, kjer so si nasproti stali Luka Zahović na eni ter Damjan Bohar in Mario Jurčević na drugi strani, nismo videli zadetkov. Jan Mlakar se je s Hajdukom veselil zmage z 2:0 proti ekipi Tobol Kostanay.

Drugi krog kvalifikacij konferenčne lige (prve tekme):

Torek, 20. julij:
Domžale : Honka Espoo 1:1 (0:0)
Jakupović 69.; Dongou 75.
Poročilo s tekme
Trener Domžal po tekmi

Kauno Žalgiris : The New Saints 0:5 (0:4)
Priština : Connahs Quay Nomads 4:1 (1:0)
Folgore : Hibernians 1:3 (1:2)

Sreda, 21. julij
Čukarički : Sumgait 0:0

Četrtek, 22. julij:
Olimpija Ljubljana : Birkirkara 1:0 (0:0)

RFS : Puskas Akademia 3:0 (3:0)
Žiga Lipušček (RFS) je igral celotno tekmo.

Soči : Kesla 3:0 (1:0)
Dinamo Tbilisi : Maccabi Haifa 1:2 (0:1)
Dudelange : Bohemians 0:1 (0:1)
Elfsborg : Milsami Orhei 4:0 (3:0)
AEL Limassol : Vllaznia 1:0 (1:0)
Apollon Limassol : Žilina 1:3 (1:2)
CSKA Sofija : Liepaja 0:0
Dinamo Batumi : Bate Borisov 0:1 (0:0)
Koebenhaven : Torpedo-Belaz Žodino 4:1 (1:0)
Gzira United : Rijeka 0:2 (0:0)
Adam Gnezda Čerin ni bil v postavi Rijeke.

Spartak Trnava : Sepsi OSK Sfantu Gheorghe 0:0
Dejan Trajkovski (Spartak) je tekmo spremljal s klopi za rezerve.

Hajduk Split : Tobol Kostanay 2:0 (1:0)
Jan Mlakar (Hajduk) je igral do 92. minute.

Partizan : Dunajska Streda 1:0 (1:0)
Pogon Szczecin : Osijek 0:0
Luka Zahović (Pogon) je igral do 81. minute; Damjan Bohar je igral do 70. minute, Mario Jurčević (oba Osijek) je igral celotno tekmo.

Ujpest : Vaduz 2:1 (1:0)
Valur : Bodo/Glimt 0:3 (0:1)
Šahtjor Soligorsk : Fola 1:2 (0:2)