7. 12. 2009,
8.58

Ponedeljek, 7. 12. 2009, 8.58

Karioke po dolgih 17 letih znova na vrhu

Na drugi strani Atlantika so sinoči v dramatični končnici ustoličili nove brazilske nogometne prvake.

Moštvo Flamengo iz največjega brazilskega mesta Rio de Janeira se je po dolgih 17 letih veselilo naslova državnega prvaka, ko je v zadnjem krogu gostilo Gremio iz Porto Alegreja in pred polnimi tribunami slovite Maracane zmagalo z 2:1 (1:1).

Gostje so povedli z zadetkom Robersona v 21. minuti, vendar pa je že devet minut pozneje za izenačenje poskrbel branilec David, v nadaljevanju pa je stadion s tečajev vrgel Ronaldo Angelim, ko je z glavo prestregel strel srbskega zveznega igralca Dejana Petkovića ter žogo v 69. minuti poslal v mrežo Gremia.

Flamengo je vpisal svoj že šesti naslov prvaka brazilskega prvenstva, a prvega po letu 1992. Pred tem so bili nogometaši najbolj priljubljenega brazilskega moštva najboljši še v letih 1980, 1982, 1983 in 1987.

Za ekipo Flamenga so se zvrstili Internacional, Sao Paulo in Cruzeiro, ki so si zagotovili tudi mesta v naslednjem pokalu libertadores, najpomembnejšem južnoameriškem nogometnem prvenstvu.