4. 6. 2008,
21.10

Sreda, 4. 6. 2008, 21.10

Jermaniš: Tožili bomo Ministrstvo za promet

Nogometaši Drave so v ''prvem polčasu'' dodatnih kvalifikacij za obstanek v PrviLigi Telekom Slovenije ugnali Bonifiko. Zamuda gostov je po dvoboju sprožila mnogo polemik.

Alfred Jermaniš: ''Odločili smo se, da bomo tožili Ministrstvo za promet, zato ker je bilo od Kopra do Ptuja potrebno vožnje za 700 km (dejano v šaljivem tonu, op. p.). Ker je to najbolj pomemben dvoboj v tej sezoni, smo želeli imeti dobro pripravo, ki pa je žal nismo mogli opraviti. Večino smo postorili v avtobusu ... Toda priprava ni največja težava, ampak to, da so bili fantje skrčeni dalj časa kot je bilo 'potrebno'. Po dobljenih zadetkih smo imeli na voljo še 75 minut, da vendarle nekaj storimo. Z dvema zadetkoma v prvih 15 minutah tekma še ni bila odločena, je pa zato potekala v določeni smeri. Vseeno imamo zelo aktiven rezultat. V nedeljo igramo doma, v Izoli, kjer je drugačno podnebje. Prepričan sem, da smo sposobni preobrniti rezultat in se veseliti vstopa v prvo ligo.''

Pevnik: Zamuda nas ni zmedla

Robert Pevnik, trener Drave: ''Polurna zamuda nas ni zmedla, ampak nas je še dodatno motivirala. Zamujanje ekipe ni na ravni prvoligaških kvalifikacij, vendar to ni moja težava. Mislim da smo zasluženo zmagali. To sicer še ne pomeni, da smo si zagotovili obstanek, a vseeno menim, da nam bo lažje igrati v gosteh. Bonifika mora doseči dva zadetka. Če bo igrala odprto, bomo tudi mi v Izoli lažje prišli do zadetka. Kakovost ekipe predstavlja že dejstvo, da smo si znali ustvariti priložnosti. Poleg dveh zadetkov smo zgrešili še 5 do 6 izjemnih priložnosti. Na to gledam pozitivno. Pač bomo v Izoli zadeli še večkrat ...''

Drevenšek: Čutiti je bilo razliko

Marko Drevenšek, nogometaš Drave in strelec dveh zadetkov: ''Zmaga z 2:0 predstavlja lepo prednost za nas. Pomembno je, da nismo prejeli zadetka. Čeprav smo po doseženih golih nekoliko popustili, smo si vseeno še ustvarili nekaj zrelih priložnosti. Pametno smo nadzorovali potek tekme. Čutiti je bilo razliko med prvoligaško in drugoligaško ekipo. Ne vem kako se je videlo s tribun, toda na koncu je dovolj zgovoren tudi rezultat. To sta moja najpomembnejša zadetka v karieri, odkar igram za Dravo. Nismo imeli dobre sezone. Če nam bo uspelo ostati v ligi, bom zaradi teh dveh golov zelo vesel, saj bosta pomagala pri obstanku.''

Jakomin: Realen rezultat

Saša Jakomin, nogometaš Bonifike: ''Pozen prihod na Ptuj je slabo vplival na ekipo, saj smo hitro dobili dva poceni zadetka. Lahko rečemo, da je bila Drava boljša in da je zasluženo zmagala. Lahko bi zmagala tudi z višjo razliko, po drugi strani pa smo imeli svoje priložnosti tudi mi, tako da je končni rezultat realen. Zdaj nas čaka še drugi polčas v Izoli. Dobro poznamo tamkajšnje igrišče, tako da sem prepričan, da dvoboj za obstanek še ni odločen.''