21.28

6 let, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,60

1

Vid Belec Boštjan Cesar Andrej Kotnik Jasmin Kurtić Josip Iličić Valter Birsa Juventus Napoli Roma Samir Handanović Inter AC Milan italijansko prvenstvo

Nedelja, 22. 10. 2017, 21.28

Italijansko prvenstvo, 9. krog

Uspešna nedelja za Slovence pri Atalanti in Chievu

1

Josip Iličić | Foto Getty Images

V nedeljo sta Josip Iličić in Jasmin Kurtić Atalanti v 9. krogu italijanskega prvenstva pomagala Atalanti do zmage nad Bologno z 1:0. Na mestnem derbiju v Veroni, ki ga je dobil Chievo s 3:2, je igral le Valter Birsa. Juventus je Udineseju nasul kar šest golov. V soboto je Samir Handanović blestel med vratnicama Interja, ki je v derbiju vodilnih v Neaplju remiziral brez zadetkov.

V nedeljo je Josip Iličić pri zmagi Atalante nad Bologno z 1:0 Josip Iličić sodeloval od prve do zadnje minute, medtem ko je Jasmin Kurtić na igrišče prišel v 66. minuti.

Valter Birsa je pri zmagi Chieva s 3:2 nad mestnim tekmecem Hellasom Verono prav tako igral vso tekmo in se izkazal s podajo za prvi gol svoje ekipe. Boštjan Cesar tokrat ni dobil priložnosti za igro. Sedel je na klopi Chieva.

Vid Belec je sedel na klopi novinca v ligi Beneventa, ki je na deveti prvenstveni tekmi sezone še devetič izgubil. Tokrat pred domačimi navijači proti Fiorentini z 0:3.

Sijajni Samir Handanović blestel na derbiju vodilnih

Čeprav na štadionu San Paolo nismo videli zadetkov, zanimivih akcij ni manjkalo. Več jih je bilo na strani domačih, na njihovo nesrečo pa je v vratih Interja stal izjemni Samir Handanović. Ta je zaklenil vrata in na koncu zbral pet izjemnih obramb. Še posebej lepa je bila tista dvojna iz prvega polčasa.

Andrej Kotnik pri sobotnem porazu Crotoneja proti Sampdorii spet ni sodeloval.