27. 9. 2021,
23.54

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,58

Domen Črnigoj Leo Štulac Petar Stojanović Vid Belec Josip Iličić Samir Handanović Jose Mourinho Juventus Napoli Inter AC Milan italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 27. 9. 2021, 23.54

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 6. KROG

Napoli še naprej stoodstoten, Slovenca podala za Empolijevo zmago

Petar Stojanović, Empoli | Petar Stojanović je vknjižil podajo. | Foto Guliverimage

Petar Stojanović je vknjižil podajo.

Na uvodni nedeljski tekmi šestega kroga italijanskega prvenstva je Juventus s 3:2 premagal Sampdorio in zmagal drugič v sezoni. Petar Stojanović in Leo Štulac sta bila razpoložena ob zmagi Empolija nad Bologno (4:2). Oba sta vpisala po eno podajo. Derby della Capitale, prvi za Joseja Mourinha na klopi Rome, ni razočaral, Portugalec pa je s svojimi varovanci igrišče zapustil sklonjenih glav, Lazio je slavil s 3:2. Na zadnji tekmi dneva je Napoli z 2:0 ugnal Cagliari in skočil na vrh prvenstvene lestvice. Venezia Domna Črnigoja je v ponedeljek gostila Torino, tekma se je končala z neodločenih 1:1.

Na današnji prvi tekmi je Juventus vpisal drugo zmago, s 3:2 je premagal Sampdorio, pri čemer so zadeli Paulo Dybala, ki je že po 20 minutah moral iz igre zaradi poškodbe, Leonardo Bonucci z bele pike in Manuel Locatelli. Za Genovčane pa sta bila uspešna Maya Yoshida in Antonio Candreva.

Stojanović in Štulac med podajalci

Empoliju sta k tretji zmagi pomagala tudi oba Slovenca. Petar Stojanović je igral celotno tekmo in podal pri zadetku za vodstvo z 2:1, ki ga je v 32. minuti dosegel Andrea Pinamonti. Leo Štulac, ki je zadel v prejšnjem krogu, pa je tokrat podal za zadnji zadetek, v 90. minuti se je pod njega podpisal Samuele Ricci

Salernitana je v prejšnjem krogu osvojila prvo točko v sezoni, tokrat pa je petič ostala praznih rok, potem ko je bil zanjo usoden zadetek Domenica Berardija v 54. minuti. Vid Belec je pri poražencih znova branil celotno tekmo.

Trenerski dvoboj na rimskem derbiju je pripadel Mauriziu Sarriju. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Trenerski dvoboj na rimskem derbiju je pripadel Mauriziu Sarriju. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Grenek debi Mourinha na rimskem derbiju

Veliki rimski derbi je več veselja prinesel nogometašem Lazia, ki so slavili s 3:2. Jose Mourinho je torej debi na omenjenem srečanju sklenil s porazom, sinjemodri pa so se z zmago priključili moštvom pod vrhom lestvice. Za domače so zadetke prispevali Sergej Milinković-Savić, Pedro in Felipe Anderson, pri sinovih volkulje pa sta bila natančna Roger Ibanez in Jordan Veretout.

Zvečer je stoodstotni Napoli niz zmag nadaljeval proti Cagliariju. Slavil je z 2:0 in vknjižil še šesto zmago.

Krog bosta v ponedeljek sklenila Venezia, pri kateri na igrišču pričakujemo tudi Domna Črnigoja, in Torino.

Milan do novih treh točk

Mladi napadalec Milana Daniel Maldini je pri 19 letih na svojem 11. nastopu v serie A dočakal prvi zadetek. | Foto: Reuters Mladi napadalec Milana Daniel Maldini je pri 19 letih na svojem 11. nastopu v serie A dočakal prvi zadetek. Foto: Reuters Na uvodnem dejanju šestega kroga je AC Milan v soboto z 2:1 v gosteh odpravil Spezio (2:1) in nadaljeval imeniten izkupiček v tej sezoni. Strelski prvenec za Milan je dočakal 19-letni Daniel Maldini. V 48. minuti se je vpisal med strelce in rdeče-črne popeljal v vodstvo z 1:0, s tem pa nadaljeval družinsko tradicijo, saj sta v dresu AC Milan blestela tudi njegov oče Paolo Maldini in dedek Cesare Maldini. Njegov oče se je v serie A med strelce nazadnje vpisal pred dobrimi 13 leti, dedek Cesare pa pred 60 leti!

Inter zapravil enajstmetrovko za 3:2, nato je dala gol Atalanta, a ...

Sobotni derbi med prvakom Interjem in Atalanto je postregel s poslastico. Na koncu sta se soseda iz Lombardije razšla z neodločenim rezultatom (2:2). Branilci naslova so v 86. minuti zapravili najstrožjo kazen, Federico Dimarco je nastreljal okvir vrat, dve minuti pozneje pa je Roberto Piccoli ukanil obrambno vrsto Interja in premagal Samirja Handanovića.

Veselje nogometašev Atalante po zadetku Roberta Piccolija za 3:2, ki pa je bil kmalu razveljavljen. | Foto: Reuters Veselje nogometašev Atalante po zadetku Roberta Piccolija za 3:2, ki pa je bil kmalu razveljavljen. Foto: Reuters

Nogometaši kluba iz Bergama, pri katerem je Josip Iličić vstopil v igro v 62. minuti, so si skočili v objem, a je bil zadetek nato zaradi tega, ker je bila žoga v akciji pred zadetkom že zunaj igralnega polja, razveljavljen. Tako je pokazal VAR in s tem rešil Inter domačega poraza. Ostalo je pri 2:2.

Italijansko prvenstvo, 6. krog:

Sobota, 25. september:
Spezia : AC Milan 1:2 (0:0)
Verde 48.; Maldini 13., Diaz 86.

Inter : Atalanta 2:2 (1:2)
Martinez 5., Džeko 71.; Malinovski 31., Toloi 38.
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo, Josip Iličić (Atalanta) je vstopil v igro v 62. minuti.

Genoa : Verona 3:3 (0:1)
Criscito 77./11-m, Destro 80., 85.; Simeone 8., Barak 49./11-m, Kalinić 90.+1

Nedelja, 26. september:
Juventus : Sampdoria 3:2 (2:1)
Dybala 10., Bonucci 43./11m, Locatelli 57.; Yoshida 44., Candreva 83.

Empoli : Bologna 4:2 (2:1)
Bonifazi 1./ag, Pinamonti 32., Bajrami 53./11m, Ricci 90.; Barrow 11., Arnautović 77.
Arnautović (Bologna) je v 20. minuti zapravil 11m.
Petar Stojanović (Empoli) je igral vso tekmo in podal za drugi gol, Leo Štulac (Empoli) je igral od 71. minute in podal pri četrtem golu.

Sassuolo : Salernitana 1:0 (0:0)