Miha Zajc Jasmin Kurtić Samir Handanović Josip Iličić italijansko prvenstvo

Italijansko prvenstvo, 31. krog

Inter po napaki Handanovića le do točke, Iličić skočil pred Juventus

Samir Handanović, Inter | Samir Handanović je nesrečno dosegel avtogol. | Foto Reuters

Samir Handanović je nesrečno dosegel avtogol.

Vročo nedeljo sta v 31. krogu italijanske lige z remijem v Neaplju zaključila vodilni Inter in Napoli (1:1). Za edini zadetek Napolija je v 36. minuti nesrečno poskrbel prav slovenski vratar Samir Handanović. Po strelu s strani, nekoliko ga je oviral soigralec, je nenevarno žogo slabo ujel in se je odkotalila v mrežo. V 55. minuti je Danes Christian Eriksen izenačil neoviran po močnem strelu z roba kazenskega prostora in postavil končnih 1:1.

Inter je po seriji 11 zmag zabeležil šesti remi ob dveh porazih v tem prvenstvu, zdaj ima sedem krogov pred koncem devet točk naskoka pred drugim Milanom. Ta je bil danes z 2:1 boljši od Genoe Mihe Zajca, ki je igral celotno tekmo in podal ob edinem zadetku gostov.

Napaka Handanovića:

Josip Iličić je z Atalanto prišel do velike zmage nad prvakom Juventusom (1:0), ki je pogrešal poškodovanega Cristiana Ronalda in Federica Bernardeschija (covid-19), in na lestvici skočil predenj. V dvoboju sosedov na lestvici je bil Iličić podajalec pri golu Ruslana Malinovskega.

Iličić je podal ob edinem in hkrati zmagovitem zadetku Atalante. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Iličić je podal ob edinem in hkrati zmagovitem zadetku Atalante. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Kurtić na mestih za izpad

Nogometaši Parme so v soboto gostovali pri Cagliariju in izgubili s 3:4. Ekipa slovenskega reprezentanta Jasmina Kurtića, ki je igral celo tekmo, je tako še vedno v neugodnem položaju na predzadnjem mestu lestvice, zdaj za Cagliarijem, ta je mesto pred njo, zaostaja za pet točk.

Parma je na Sardiniji, kjer igrala proti neposrednemu tekmecu za obstanek v ligi, po dobre pol ure vodila že z 2:0, a zapravila vodstvo. Kljub temu je Parmi dobro kazalo za zelo pomembno zmago vse do sodniškega dodatka. Takrat so se pri gostih pojavile črne minute. Gaston Pereiro je v drugi minuti dodatka namreč izid izenačil, dodaten udarec je tekmecu zadal Alberto Cerri, ki je v 94. minuti poskrbel za zmago Cagliarija.