20. 1. 2021,
17.21

3 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 0,08

Nik Prelec Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Samir Handanović Miha Zajc Jasmin Kurtić Josip Iličić Juventus AC Milan italijansko prvenstvo

Sreda, 20. 1. 2021, 17.21

Italijansko prvenstvo, 18. krog

Iličić v zaostali tekmi do remija z Udinesejem, Milan znova ušel Interju

Inter | Arturo Vidal je poskrbel za zmagoviti zadetek Interja nad Juventusom. | Foto Guliverimage

Arturo Vidal je poskrbel za zmagoviti zadetek Interja nad Juventusom.

Milan je na zadnji tekmi 18. kroga italijanskega prvenstva po dveh golih Zlatana Ibrahimovića z 2:0 ugnal Cagliari. Na derbiju kroga je Inter Samirja Handanovića z 2:0 ugnal Juventus Cristiana Ronalda. Na slovenskem dvoboju je Atalanta Josipa Iličića remizirala brez zadetkov proti Genoi Mihe Zajca. Jasmin Kurtić je s Parmo prišel do točke pri svojem nekdanjem klubu Sassuolu. Iličićeva Atalanta je v četrtek odigrala še zaostalo tekmo 10. kroga proti Udineseju in vknjižila točko za remi.

Mladi slovenski nogometaš Nik Prelec, ki je odpravil poškodbo mišice in prvič letos kandidiral za nastop, v soboto ni zaigral za Sampdorio, ki je z 2:1 odpravila Udinese. Sedel je na klopi za rezerviste.

V ponedeljek so brez trenerja ostali nogometaši Torina. Marco Giampaolo je po neodločenem izidu 0:0 s Spezio konec tedna ostal brez službe, v klubu z dna lestvice so danes zvečer sporočili, da so se odločili za predčasen konec sodelovanja s trenerjem, ki je vodenje ekipe prevzel šele jeseni. Njegov najverjetnejši naslednik bo nekdanji trener Genoe Davide Nicola, poročajo italijanski mediji. Uradno naj bi Torino novico o novem trenerju sporočil v torek.

Sampdoria : Udinese 2:1 (0:0)
Candreva 67./11-m, Torregrossa 81.; De Paul 55.
Nik Prelec (Sampdoria) je sedel na klopi.

Nedelja, 17. januar:
Napoli : Fiorentina 6:0 (4:0)
Insigne 5., 72./11m, Demme 36., Lozano 38., Zielinski 45., Politano 89.

Crotone : Benevento 4:1 (2:0)
Glik 5./a.g., Simy 29., 54., Vulić 65.; Falque 82.; R.K.: Sau 66./Benevento

Sassuolo : Parma 1:1 (0:1)
Djuričić 94./11m; Kucka 37.
Jasmin Kurtić je za Parmo igral vso tekmo.

Atalanta : Genoa 0:0
Josip Iličić je za Atalanto igral 88 minut. Miha Zajc je za Genoo igral v prvem polčasu.

Inter : Juventus 2:0 (1:0)