10. 11. 2019,
22.40

4 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Samir Handanović Valter Birsa Žan Majer Jasmin Kurtić Josip Iličić italijansko prvenstvo

Nedelja, 10. 11. 2019, 22.40

Italijansko prvenstvo, 12. krog

Dybala zamenjal Ronalda in popeljal Juventus nazaj na vrh

Paulo Dybala | Juventus je z zadetkom Paula Dybale premagal Milan in se vrnil na vodilni položaj.  | Foto Reuters

Na zadnji nedeljski tekmi 12. kroga italijanskega prvenstva je Juventus z zadetkom rezervista Paula Dybale v 77. minuti premagal Milan in na prvem mestu prehitel Inter Samirja Handanovića. Dybala je na zelenico prišel v 55. minuti kot menjava Cristiana Ronalda, ki mu odločitev trenerja Maurizija Sarrija ni bila všeč. Po menjavi je takoj stekel v slačilnico. Sarri je Portugalca, ki naj bi se sicer ubadal z lažjo poškodbo kolena, zamenjal že drugič ta teden. Na tekmi lige prvakov proti Lokomotivu je iz igre odšel pri 1:1 v 80. minuti. Tudi takrat je Juventus na koncu zmagal.

V nedeljo je Jasmin Kurtić (igral je vso tekmo) s Spalom remiziral v Vidmu (0:0), Kurtićevi so imeli v zadnjih sekundah tekme enajstmetrovko, a je Andrea Petagna ni pretvoril v zadetek. Žan Majer (igral do 70. minute) je z Leccejem z 2:4 izgubil pri Laziu, za katerega je najboljši strelec serie A Ciro Immobile dosegel 14. zadetek sezone. Atalanta je brez Josipa Iličića (odslužiti je moral rdeči karton) do točke prišla pri Sampdorii (0:0), Cagliari pa je brez poškodovanega kodovanega Valterja Birse s 5:2 odpravil Fiorentino.

Inter Samirja Handanovića, ta je branil vso tekmo, je v soboto po preobratu z 2:1 premagal Verono, Napoli je doma le remiziral proti Genoi, pri kateri spet niti na klopi ni bilo slovenskega vratarja Roka Vodiška.