4. 11. 2020,
19.48

3 leta, 5 mesecev

Thermometer Blue 0,14

Jasmin Kurtić Miha Zajc Valter Birsa Zlatan Ibrahimović Josip Iličić Samir Handanović italijansko prvenstvo

Sreda, 4. 11. 2020, 19.48

Italijansko prvenstvo, 6. krog

Genoa spet izgubila, Zajc ob polčasu z igrišča

Miha Zajc Genoa | Mihi Zajcu pri Genoi, h kateri je prišel letos poleti, za zdaj ne gre najbolje. | Foto Guliver/Getty Images

Mihi Zajcu pri Genoi, h kateri je prišel letos poleti, za zdaj ne gre najbolje.

V zaostali tekmi 3. kroga italijanskega prvenstva sta se v sredo v Genovi pomerila Genoa in Torino, ki je zmagal z 2:1. Gorazd Zajc je za domače igral v prvem polčasu, potem pa se usedel na klop.

V zadnji tekmi 6. kroga italijanskega prvenstva je Verona v ponedeljek s "hat-trickom" Antonina Baraka premagala Benevento in prišla že do tretje zmage v tej sezoni. Čeh, ki je v Verono iz Lecceja prišel poleti, je najprej prišel do prvenca v majici novega kluba, potem pa zabil še dvakrat in na sijajen način zaokrožil svoj večer.

Vodilni Milan, pri katerem blesti 39-letni Zlatan Ibrahimović, je v nedeljo gostoval v bližini slovenske meje, v Vidmu , kjer je z 2:1 premagal Udinese. Švedski zvezdnik, ki se je vrnil po okužbi s koronavirusom, je v odlični formi, saj je po štirih odigranih tekmah že pri sedmih golih. Danes je v 83. minuti s škarjicami poskrbel za nove tri točke Milana, ki ostaja na vrhu prvenstvene lestvice.

Zlatan Ibrahimović je najboljši strelec lige. | Foto: Reuters Zlatan Ibrahimović je najboljši strelec lige. Foto: Reuters

Šved se je pri prvem golu na tekmi izkazal v vlogi podajalca, za vodstvo Milana pa je v 18. minuti poskrbel Franck Kessie. Za Udinese, ki je pri petih porazih, je bil uspešen Rodrigo De Paul z bele točke v 48. minuti.

Sportal Ronaldo izgublja potrpljenje, zdravnik brez milosti udaril nazaj

Ronaldo se je vrnil z dvema zadetkoma

Juventus pa je ob Ronaldovi vrnitvi po osamitvi zaradi novega koronavirusa – izpustil je štiri tekme – le zmagal. Torinčani so povedli v 14. minuti z golom Alvara Morate, Spezia je izenačila v 32. prek Tommasa Pobege, Ronaldo pa je 126 sekund po vstopu s klopi zadel prvič, v 76. pa s "panenko" z bele pike še drugič za 4:1. Vmes je za Juventus zadel še Adrien Rabiot.

Prava drama pa se je odvila v Torinu, kjer je domača ekipa gostila Lazio in iskala prvo zmago. Bila ji je blizu, saj je do pete minute sodniškega dodatka vodila s 3:2, nato pa je Lazio poskrbel za preobrat s enajstmetrovko Cira Immobileja in golom Felipeja Caiceda v osmi minuti dodatka.

Roma je premagala Fiorentino z 2:0, Napoli pa je doma izgubil proti drugouvrščenemu Sassuolu prav tako z 0:2, potem ko sta zadela Manuel Locatelli v 59. in Maxime Lopez v peti minuti sodniškega dodatka. Ob Milanu, ki ima pet zmag in remi, brez poraza pa je na 24 zaporednih obračunih, sta v ligi sicer za zdaj še neporažena tudi Sassuolo in Juventus.

V soboto sta se na "slovenskem" obračunu Inter Samirja Handanovića ter Parma Jasmina Kurtića in Martina Turka razšla brez zmagovalca. Josip Iličić je bil z Atalanto uspešen na gostovanju pri Crotoneju (1:2), Valterja Birse pa ponovno ni bilo v kadru Cagliarija.

Italijansko prvenstvo, zaostala tekma 3. kroga:

Sreda:
Genoa : Torino 1:2 (0:2)
Scamacca 94.; Lukić 10., Pellegrini 26./a.g.
Gorazd Zajc je za Genoo igral v prvem polčasu.

Italijansko prvenstvo, 6. krog:

Sobota, 31. oktober:
Crotone : Atlanta 1:2 (1:2)
Simy 40.; Muriel 26., 38.
Josip Iličić (Atalanta) je v igro vstopil na začetku drugega polčasa.

Inter : Parma 2:2 (0:0)
Brozović 64., Perišić 90.+2; Gervinho 46., 62.
Samir Handanović (Inter) je branil celo tekmo; Jasmin Kurtić (Parma) je igral do 74. minute, Martin Turk (Parma) sedel na rezervni klopi.

Bologna : Cagliari 3:2 (1:1)
Barrow 45., 56., Soriano 52.; Joao Pedro 15., Simeone 47.
Valter Birsa (Cagliari) ni kandidiral za nastop.