22.37

2 leti, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,05

1

Vid Belec Josip Iličić Samir Handanović Atalanta Inter AC Milan Juventus italijansko prvenstvo serie A

Ponedeljek, 20. 9. 2021, 22.37

ITALIJANSKO PRVENSTVO, 4. KROG

Napoli po novi zanesljivi zmagi znova na vrh

1

Napoli | Napoli je še edina stoodstotna ekipa v serie A. | Foto Guliverimage

Napoli je še edina stoodstotna ekipa v serie A.

Na zadnji tekmi 4. kroga italijanskega prvenstva je Napoli s 4:0 gladko odpravil Udinese. Varovanci Luciana Spallettija so tako po štirih odigranih tekmah še naprej stoodstotni in so z 12 točkami na vrhu lestvice serie A. Pred drugo- in tretjeuvrščenim Interjem ter Milanom imajo dve točki naskoka.

Trije slovenski legionarji ostali brez točk

V času nedeljske matineje je Sampdoria v Toskani visoko ugnala Empoli (3:0). Izmed slovenskih legionarjev je pri gostiteljih nastopil le Petar Stojanović. Njegov rojak Domen Črnigoj je s svojo Venezio pričakal Spezio. Slovenski reprezentant je na igrišču prebil prvih 55 minut, Spezia pa je po golu v sodnikovem dodatku domov odnesla vse tri točke.

Igor Tudor je Joseju Mourinhu prizadejal prvi poraz v tej sezoni. | Foto: Reuters Igor Tudor je Joseju Mourinhu prizadejal prvi poraz v tej sezoni. Foto: Reuters

Prejšnji konec tedna se je Jose Mourinho po dramatični zmagi Rome nad Sassuolom veselil kot otrok (2:1), v nedeljo pa je prvič, odkar je prevzel vodenje Rome, okusil grenkobo poraza. Rimljani so izgubili v Veroni z 2:3. Za klub iz mesta ljubezni je na trenerskem stolčku debitiral Igor Tudor. Dalmatinec, ki je v prejšnji sezoni pomagal Andrei Pirlu v strokovnem vodstvu Juventusa, je med tednom nasledil Eusebia Di Francesca in navdušil navijače Verone že na prvi tekmi.

V derbiju 4. kroga sta se v Torinu pomerila Juventus in Milan. Stara dama tudi tokrat ni okusila sladkosti zmage. Na nedeljskem večernem derbiju je Juventus povedel že v 4. minuti, ko je v polno zadel Španec Alvaro Morata. Stara dama je vodila vse do 76. minute, ko je navijače Milana razveselil Dalmatinec Ante Rebić.

Handanović do visoke zmage

V uvodni tekmi 4. kroga serie A je Torino z zadetkom Hrvata Marka Pjace slavil pri Sassuolu in vknjižil drugo zmago. Prvi od slovenskih legionarjev se je na igrišče podal Samir Handanović in po evropskem porazu proti madridskemu Realu z Interjem gostil Bologno. Milansko moštvo je slavilo s prepričljivih 6:1.

Josip Iličić in Duvan Zapata sta zrežirala zadetek Atalante. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Josip Iličić in Duvan Zapata sta zrežirala zadetek Atalante. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V soboto smo spremljali tudi slovenski obračun, Atalanta Josipa Iličića je z 1:0 ugnala Salernitano Vida Belca. Daljši konec je tako po golu Kolumbijca Duvana Zapate potegnilo moštvo iz Bergama. Belec je za Salernitano branil celotno srečanje, Iličić pa je v igro pri Atalanti vstopil pred začetkom drugega polčasa in podal za edini gol na srečanju.

Italijansko prvenstvo, 4. krog:

Petek, 17. september:
Sassuolo : Torino 0:1 (0:0)
Pjaca 83.

Sobota, 18. september:
Genoa : Fiorentina 1:2 (0:0)
Criscito 90.+8.; Saponara 60., Bonaventura 89.

Inter : Bologna 6:1 (3:0)
Martinez 6., Škriniar 30., Barella 34., Vecino 54., Džeko 63., 68.; Theate 86.
Samir Handanović (Inter) je branil celotno srečanje.

Salernitana : Atalanta 0:1 (0:0)
Zapata 75.
Vid Belec (Salernitana) je branil celotno srečanje, Josip Iličić (Atalanta) pa je v igro vstopil v 46. minuti in podal za edini zadetek na srečanju.

Nedelja, 19. september:
Empoli : Sampdoria 0:3 (0:1)
Caputo 31., 52., Candreva 70.
Petar Stojanović (Empoli) je odigral vso tekmo, Leo Štulac (Empoli) je ostal na klopi.

Venezia : Spezia 1:2 (0:1)
Ceccaroni 59.; Bastoni 13., Bourabia 90.+4.
Domen Črnigoj (Venezia) je igral do 55. minute.

Lazio : Cagliari 2:2 (1:0)
Immobile 45., Cataldi 83.; Joao Pedro 46., Balde 62., R.K.: Zappa 90.+4/Cagliari

Verona : Roma 3:2 (0:1)