5. 7. 2020,
23.42

3 leta, 9 mesecev

Thermometer Blue 0,02

Žan Majer Jasmin Kurtić Valter Birsa Samir Handanović Josip Iličić Cristiano Ronaldo Cristiano Ronaldo Juventus italijansko prvenstvo

Nedelja, 5. 7. 2020, 23.42

Italijansko prvenstvo, 30. krog

Handanović praznih rok, Atalanta nadaljuje zmagovito, Juventusu se smeji

Samir Handanović | Samir Handanović je s soigralci pri Interju izgubil z Bologno. | Foto Getty Images

Samir Handanović je s soigralci pri Interju izgubil z Bologno.

Inter Samirja Handanovića je v 30. krogu italijanskega prvenstva izgubil z Bologno z 1:2. V vodstvu je Juventus, ki je s 4:1 odpravil mestnega tekmeca Torino in ima po porazu Lazia proti Milanu (0:3) že sedem točk naskoka pred najbližjim zasledovalcem iz Rima. Cagliari Valterja Birse je z 0:1 izgubil z Atalanto Josipa Iličića, ki slavi osmo zaporedno prvenstveno zmago, Jasmin Kurtić pa je s Parmo z 1:2 izgubil s Fiorentino. Napoli je doma strl Romo.

Inter je na domačem terenu povedel v 22. minuti, ko je 20. zadetek v sezoni dosegel Romelu Lukaku. Gostitelji so v 57. minuti zaigrali z igralcem več (izključen je bil Roberto Soriano), imeli pet minut zatem še 11-metrovko, a Lautaro Martinez ni izkoristil priložnosti za zvišanje vodstva. Gostje so kljub zdesetkani vrsti v 74. minuti izenačili z zadetkom najstnika Muse Juware, malce zatem je pordečel še domači Bastoni, tako da sta obe moštvi nadaljevali z desetimi igralci. Gostje so v 80. minuti še drugič ugnali Handanovića, za končnih 2:1 in tri točke Bologne je poskrbel Musa Barrow.

Obračun v Cagliariju je odločil Luis Muriel, ki je v 27. minuti izkoristil 11-metrovko, Cagliari pa je od te minute igral z igralcem manj. Birsa je ob porazu v igro vstopil v 67. minuti, Iličić ob zmagi v 67. Za Atalanto je bila to že osma prvenstvena zmaga, zadnjič so izgubili sredi januarja.

Kurtić je s soigralci izgubil še tretjič zapored.

Juventus že hladi šampanjec, rekord Buffona

V torinskem derbiju sta v soboto obračunala Juventus in Torino, legendarni vratar Gianluigi Buffon pa je postavil nov rekorder po številu nastopov v elitni italijanski nogometni ligi. Dvainštiridesetletni član Juventusa je na današnjem mestnem derbiju vpisal že 648. nastop, s čimer je za enega prehitel dozdajšnjega rekorderja, legendo Milana Paola Maldinija, poroča STA.

Juventus je vse bližje ubranitvi naslova. | Foto: Reuters Juventus je vse bližje ubranitvi naslova. Foto: Reuters

Buffon, ki je v prejšnji sezoni igral za Paris St. Germain, je pred dnevi še podaljšal pogodbo s staro damo, za katero bo igral še prihodnjo sezono. Za Buffona, ki je v dresu Parme v serie A debitiral pred 25 leti, pred 19 leti pa podpisal za Juventus, je bil današnji nastop osmi v tej sezoni.

"Igram, ker se še vedno dobro počutim, sem tekmovalen in vem, da se lahko še izboljšam. Ko imaš prostor za napredek, te to vodi naprej in pomeni, da nisi zadovoljen sam s sabo," je v četrtek dejal Buffon.

Ta je rekorder tudi po številu nastopov za italijansko reprezentanco, zbral jih je 176. Reprezentančno kariero je sicer končal leta 2018.

Tretji gol za staro damo je zabil portugalski superzvezdnik Cristiano Ronaldo, prvič za Juve s prostega strela. Skupaj jih je v tej sezoni serie A zabil že 25, česar kateri od nogometašev Juventusa ni dosegel že 60 let.

Lecce Žana Majerja, ki je manjkal zaradi poškodbe, se je praznih rok vrnil z gostovanja pri Sassuolu.

Italijansko prvenstvo, 30. krog:

Sobota, 4. julij:
Juventus : Torino 4:1 (2:1)
Dybala 3., Cuadrado 29., Ronaldo 61., Djidji 87./a.g.; Belotti 45.+6/11m

Sassuolo : Lecce 4:2 (1:1)
Caputo 5., Bernardi 63./11m, Boga 78., Muldur 83.; Lucioni 27., Mancosu 67.

Lazio : AC Milan 0:3 (0:2)
Calhanoglu 23., Ibrahimović 34./11m, Rebić 59.

R. K.: Carboni 27. (Cagliari)
(Valter Birsa je za Cagliari igral od 67. minute, Josip Iličić pa za Atalanto od 60.)

Parma : Fiorentina 1:2 (0:2)
Kucka 49./11m; Pulgar 19./11m, 31./11m
(Jasmin Kurtić je za Parmo igral vso tekmo, v 89. minuti je prejel rumeni karton)

Sampdoria : SPAL 3:0 (3:0)