Denis Petrić Robert Berić francosko prvenstvo Jan Repas Caen Rene Krhin Nantes

Sreda, 17. 1. 2018, 23.05

Francosko prvenstvo, 21. krog

Eden najlepših dni v karieri Reneja Krhina, strelski šov Neymarja

Mario Balotelli | Foto Reuters

Nogometaši Nantesa so po zaslugi Reneja Krhina, ki je dosegel prvenec na francoskih tleh, v 21. krogu francoskega prvenstva osvojili točko v Toulousu (1:1), St. Etienne Roberta Berića, ki je v igro vstopil v 40. minuti, pa je razočaral pri zadnjeuvrščenemu Metzu (0:3). Caen je brez pomoči Jana Repasa z 2:0 zmagal pri Bordeauxu, vodilni PSG pa je kar z 8:0 odpihnil Dijon.

Jan Repas še drugič zapored ni zaigral za Caen. V torek je sedel na klopi, a ni dobil priložnosti za igro. V sredo je bilo drugače pri Reneju Krhinu. Štajerec, ki je odpravil zdravstvene težave, zaradi katerih v zaključku leta 2017 ni vstopal v igro pri Nantesu, si bo 17. januar 2018 zapomnil po lepem. Na gostovanju v Toulousu je dosegel strelski prvenec.

Prvi zadetek Reneja Krhina v Franciji:

Slovenski reprezentant je v 19. minuti izkoristil predložek s kota in z glavo zatresel mrežo gostiteljev. To je bil njegov prvi gol v klubskem dresu po šestih letih. Zadnjega je dosegel v sezoni 2011/12 v Serie A za Bologno. Krhin je pet minut pred strelskim prvencem za francoski klub prejel rumeni karton, nato pa v 62. minuti zapustil igro. Takrat je Nantes še vodil z 1:0, na koncu pa vendarle nesrečno ostal brez zmage. V šesti minuti sodnikovega podaljška so gostitelji izenačili z bele točke.

Neymar štirikrat v polno, Cavani se je izenačil z Ibrahimovićem

Prvi kandidat za naslov PSG je v zadnji tekmi 21. kroga ponižal Dijon. Zmagal je kar z 8:0. To je njegova najvišja zmaga v tej sezoni. V ekipo se je vrnil prvi as Neymar in se proslavil kar s štirimi zadetki. Prednost Parižanov pred najbližjim zasledovalcem Lyonom znaša kar 11 točk, Edinson Cavani pa se je z novim zadetkom na klubski lestvici najboljših strelcev izenačil z Zlatanom Ibrahimovićem. Oba sta v vseh tekmovanjih dosegla 156 golov. Navijači PSG so zato zamerili Neymarju, da je izvedel strel z bele točke za končni rezultat 8:0 in ga ni prepustil Urugvajcu.

Nica je z dvema goloma italijanskega zvezdnika Maria Balotellija z 2:2 remizirala v gosteh pri prvaku Monacu.