14. 8. 2022,
22.37

1 leto, 8 mesecev

Thermometer Blue 0,13

Angers Miha Blažič Kylian Mbappe Kylian Mbappe Neymar Lionel Messi Lionel Messi PSG francosko prvenstvo

Nedelja, 14. 8. 2022, 22.37

Francosko prvenstvo, 2. krog

Blažič in druščina po preobratu do točke, PSG do nove zanesljive zmage

PSG Neymar | PSG je s 5:2 premagal Montpellier. | Foto Guliverimage

PSG je s 5:2 premagal Montpellier.

Angers Mihe Blažiča je v 2. krogu francoskega prvenstva še drugič remiziral. Potem ko so pri Auxerru zaostajali z 0:2, so priredili preobrat in iztržili točko (2:2), Blažič je igral celotno tekmo. Marseille je na gostovanju pri Brestu le remiziral. Obračun med Lorientom in Lyonom je bil zaradi preslabega stanja zelenice prestavljen. Že v soboto je zvezdniška zasedba Christopha Galtierja na Parku princev v soboto s 5:2 odpravila Montpellier.

Kylian Mbappe PSG
Sportal Navijač Reala si je privoščil Mbappeja

Dva gola je k sobotni zmagi PSG prispeval Neymar, po enega pa Kylian Mbappe, ki je v prvem polčasu zgrešil 11-metrovko, in novinec pri Parižanih Portugalec Renato Sanches. Pod uvodni gol za PSG se je sicer podpisal član gostov Falaye Sacko.

V uvodni sobotni tekmi sta Monaco, ki je od 15. minute igral z igralcem manj, in Rennes remizirala (1:1), z istim rezultatom sta se že v petek razšla Nantes in Lille