Ponedeljek, 21. 1. 2019, 23.15

ŠPANSKO PRVENSTVO, 20. KROG

Barcelona ugnala Leganes

1

Barcelona, Luis Suarez | Barcelona je s 3:1 premagala Leganes. Luis Suarez je priskrbel zmagoviti zadetek. | Foto Reuters

V 20. krogu španskega prvenstva je Barcelona po težavah v španskem kraljevem pokalu s 3:1 ugnala Leganes in ohranila pet točk prednosti pred Atleticom iz Madrida. Katalonci, ki so začeli brez Lionela Messija in Ivana Rakitića, so povedli, a so gostje vrnili udarec. Kaj hitro po dvojnem zvezdniškem vstopu v igro v 64. minuti je Barcelono v novo vodstvo popeljal Luis Suarez, za končnih 3:1 pa je v sodnikovem podaljšku poskrbel Messi. Krog sta v ponedeljek končala Eibar in Espanyol, s 3:0 je zmagal prvi.

V derbiju je Real z 2:0 premagal tokrat medlo Sevillo. Beli balet je zdaj sam na tretjem mestu. Jan Oblak je z Atleticom brez težav slavil pri zadnjeuvrščeni Huesci. Colchonerosi so trikrat zatresli mrežo, slovenski čuvaj mreže pa je mrežo ohranil nedotaknjeno.

Real tudi po vročem obračunu s Sevillo ohranja stik z vodilno dvojico. Beli balet dolgo ni mogel streti Andaluzijcev, nato pa je v 78. minuti s pravo mojstrovino zablestel Casemiro. Domačo zmago Madridčanov je v sodnikovem podaljšku potrdil še najboljši nogometaš na svetu, Luka Modrić.

Zadetek Casemira, ki bo še odmeval:

Krog se je začel s petkovo suvereno zmago Getafeja, ki je doma visoko premagal tekmeca za evropska mesta Alaves (4:0).