26. 9. 2021,
19.28

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,08

Wolfsburg Borussia Dortmund Bundesliga nemško prvenstvo RB Leipzig Martin Pečar Kevin Kampl Bayer Leverkusen Bayern München

Nedelja, 26. 9. 2021, 19.28

NEMŠKO PRVENSTVO, 6. KROG

Freiburg še naprej brez poraza, Kamplovi povozili Hertho

RB Leipzig Kampl | RB Leipzig se je v soboto znesel nad Hertho. Njeno mreže je zatresel kar šestkrat! | Foto Reuters

V zadnji tekmi 6. kroga nemškega prvenstva je neporaženi Freiburg vknjižil svojo tretjo zmago v sezoni. Petouvrščeno moštvo bundeslige je s 3:0 odpravilo Augsburg, ki je bil doživel še tretji poraz v tej sezoni. Branilec naslova Bayern München je v uvodni tekmi kroga v gosteh s 3:1 premagal Greuther Fürth in še povečal prednost pred zasledovalci. V soboto so bili zelo razpoloženi strelci RB Leipziga. Rdeči biki so ponižali Hertho kar s 6:0, v dvoboju dveh istoimenskih klubov je minimalno zmago slavil tisti iz Mönchengladbacha.

V soboto je Wolfsburg izgubil prvič v tej sezoni. Volkove je premagal Hoffenheim (3:1). Bayer Leverkusen se je po tesni zmagi nad Mainzem zavihtel na drugo mesto, Eintracht Frankfurt pa je brez pomoči Martina Pečarja doma remiziral s Kölnom. Kevin Kampl je pomagal Leipzigu do najvišje zmage v tem krogu. Rdeči biki so se znesli nad berlinsko Hertho in dosegli kar pol ducata zadetkov.

Na zadnji tekmi dneva je Borussia Mönchengladbach doma vknjižila minimalno zmago nad Borussio Dortmund. Junak dvoboja je bil edini strelec Denis Zakaria, Dortmundčanom pa je lov na vsaj točko onemogočil tudi rdeči karton Mahmouda Dahouda v 40. minuti tekme. Erlinga Haalanda zaradi manjše poškodbe mišice tokrat ni bilo niti na klopi gostov.

Bayern še naprej melje, konec veličastnega niza Poljaka

Bayern je v petek s 3:1 v gosteh premagal Greuther Fürth. | Foto: Reuters Bayern je v petek s 3:1 v gosteh premagal Greuther Fürth. Foto: Reuters Bavarski velikan je že v petek zlahka prišel do novega kompleta treh točk. V gosteh je premagal Greuther Fürth s 3:1. Če v 48. minuti ne bi ostal brez izključenega francoskega reprezentanta Benjamina Pavarda, bi se iz predmestja Nürnberga verjetno vrnil še z višjo zmago, tako pa je svoje navijače razveselil z zmago z dvema zadetkoma razlike.

Zanimivo je, da se pri visoki zmagi tokrat na seznamu strelcev ni pojavil Robert Lewandowski. Najboljši strelec nemške bundeslige je tako prekinil veličastni niz, ko je zadel v polno na 15 zaporednih tekmah. Če bi zadel še proti Greuther Fürthu, bi izenačil veliki rekord letos preminulega legendarnega napadalca Bayerna Gerda Müllerja iz sezone 1969/70, ko se je vpisal med strelce na 16 zaporednih tekmah. Poljak je bil blizu zadetka. V prvem polčasu je zatresel okvir vrat, v drugem pa je ''sodeloval" pri avtogolu Sebastiana Griesbecka, ko je nogometaš gostiteljev nesrečno premagal lastnega vratarja.