Liverpool Manchester City Manchester United Chelsea Jon Gorenc Stanković

Nedelja, 16. 12. 2018, 18.50

Angleško prvenstvo, 17. krog

Pravljica švicarskega Albanca na Anfieldu, Arsenal izgubil prvič po 22 tekmah

Xherdan Shaqiri | Xherdan Shaqiri je na igrišče prišel v 70. minuti. Tri minute pozneje je zadel za 2:1, v 80. minuti pa postavil končni izid. | Foto Reuters

Rezervist Xherdan Shaqiri je z dvema goloma odločil veliki derbi 17. kroga angleške premier lige na Anfieldu in Liverpoolu, ki se je z novimi tremi točkami vrnil na vrh lestvice, prinesel zmago nad Manchester Unitedom s 3:1. Arsenal je nepričakovano izgubil prvič po kar 22 tekmah, poraz pa doživel pri Southamptonu, ki je prišel do sploh prve domače zmage v tej sezoni. Chelsea je zmagal pri Brightonu. Manchester City se je v soboto z zmago nad Evertonom vrnil na vrh. Jon Gorenc Stanković ni dobil priložnosti za igro pri Huddersfield Townu, ki je izgubil proti Newcastle Unitedu.

10 - Aubameyang (Arsenal), Salah (Liverpool)