19.37

4 leta, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,46

2

angleško prvenstvo Manchester United Arsenal Manchester City Liverpool Tottenham

Nedelja, 25. 8. 2019, 19.37

Angleško prvenstvo, 3. krog

Prvaki iz Manchestra brez težav, Newcastle porazil Tottenham

2

Liverpool - Arsenal | Liverpool je na derbiju 3. kroga angleškega prvenstva s 3:1 porazil Arsenal, dva gola je prispeval Mohamed Salah. | Foto Reuters

Za konec tretjega kroga angleškega prvenstva je prvak Manchester City s 3:1 odpravil Bournemouth, Tottenham pa je pokleknil pred Newcastlom. Wolverhampton, ki je v preteklem krogu ustavil rdeče vrage, v četrtek pa v kvalifikacijah za evropsko ligo v gosteh ugnal tudi Torino (3:2), je le remiziral z Burnleyjem.

Alex Oxlade Chamberlain
Sportal Alex Oxlade Chamberlain podaljšal pogodbo z Liverpoolom

V velikem derbiju tretjega kroga angleškega prvenstva je Liverpool na Anfieldu v soboto s 3:1 odpravil Arsenal. V 41. minuti je mrežo Arsenala načel Joel Matip, v drugem polčasu pa je za Redse dvakrat v polno zadel še Mohamed Salah. Edini zadetek za Londončane je v izdihljajih srečanja dosegel Lucas Torreira. Chelsea je s 3:2 premagal Norwich in se veselil prvega polnega izkupička v sezoni, Manchester United pa je na Old Traffordu proti Crystal Palaceu izgubil z 1:2.

Tretji krog se je začel v petek z domačo zmago Aston Ville proti Evertonu (2:0). V nedeljo je Manchester City gladko odpravil Bournemouth, dva gola je dosegel Sergio Agüero, zalomilo pa se je Tottenhamu, ki je doma v Londonu priznal premoč Newcastlu.