9. 2. 2008,
22.16

Sobota, 9. 2. 2008, 22.16

"Zmaji" do zmage, Milič poškodovan

Košarkarji Uniona Olimpije so v drugem polfinalu zaključnega turnirja pokala Spar v Ljubljani premagali Luko Koper s 87:61 (30:12, 44:30, 66:43).

Trinajstkratni pokalni zmagovalci iz Ljubljane so se pričakovano brez težav sprehodili do finala zaključnega turnirja pokala Spar. Po lahki zmagi v četrtfinalu proti TCG Mercatorju (87:76) so v polfinalu še z manj napora premagali Luko Koper. V nedeljskem finalu proti Heliosu bodo imeli priložnost za drugi naslov v sezoni po osvojenem superpokalu oktobra lani na Polzeli in za revanšo Domžalčanom, ki so lani zmagali tako v pokalu kot državnem prvenstvu.

Dončić izključen

Zmaga proti Luki Koper pa je imela za Union Olimpijo visoko ceno. Že v tretji minuti tekme si je gleženj poškodoval kapetan Marko Milič, ki nič več stopil na parket, kmalu za tem pa si je izključitev zaradi nešportne poteze prislužil Saša Dončić, ki tako ne bo imel pravice nastopa v finalu. Dončić je po dosojeni osebni napaki brcnil nasprotnega igralca Ručigaja.

Tekma je bila iz rezultatskega vidika odločena že pred začetkom, saj je razlika v kakovosti moštev enostavno prevelika, da bi se lahko zgodilo karkoli drugega kot prepričljiva zmaga Uniona Olimpije. Ljubljančani pa kljub premoči niso navdušili. V drugi četrtini so proti conski obrambi Koprčanov dosegli vsega 14 točk, zgrešili mnogo odprtih metov na koš, pa tudi atraktivne poteze, ki so jih gledalci na Kodeljevem pričakovali, bi lahko prešteli na prste ene roke.