Evroliga, četrtfinale, prve tekme

Rusi presenetili Barcelono, Šiško za las prekratek

Žan Mark Šiško | Žan Mark Šiško je z Bayernom tesno izgubil v Milanu. | Foto Reuters

Žan Mark Šiško je z Bayernom tesno izgubil v Milanu.

V evroligi se je začel boj za zaključni turnir četverice. Žan Mark Šiško je po slovesu Klemna Prepeliča z Valencio in Zorana Dragića z Baskonio edini slovenski predstavnik v četrtfinalu, njegov Bayern pa je v torek tesno izgubil na gostovanju pri Armani Milanu. Anadolu Efes je zanesljivo ugnal Real Madrid. V sredo je Zenit presenetil Barcelono, CSKA pa je suvereno preskočil oslabljeni Fenerbahče.

Tako kot so Turki do vodstva z 1:0 v zmagah prišli z odličnim drugim polčasom, v katerem so Špance nadigrali s 46:23, je tudi Armani v drugem polčasu prikazal veliko boljšo predstavo kot v prvem. Dobil ga je z 52:34.

Do prvega vodstva po uvodnih minutah so Italijani prišli minuto pred koncem, prava drama pa se je odvijala v zadnjih sekundah. Bayern je z dvema prostima metoma Jamesa Gista prišel do vodstva dobro sekundo pred koncem, Milano pa je po minuti odmora žogo izvajal v napadalni polovici. Malcolm Delaney jo je podal Zachu Ledayu, ki jo je ujel v zraku in istočasno položil skozi obroč.

Dobro predstavo v dresu Bayerna je prikazal Žan Mark Šiško. V dobrih 24 minutah na parketu je zbral sedem točk (met 2:3 za dve točki, 1:1 trojke), šest podaj in tri skoke (indeks 13).

Ekipe igrajo na tri zmage, najboljše štiri ekipe se bodo uvrstile na zaključni turnir četverice ki ga bo od 28. do 30. maja gostil Köln.

Slovenija : Ukrajina, slovenska košarkarska reprezentanca
Sportal Ruska pogodba na mizi. Kaj pa slovenska?