22. 11. 2018,
22.00

5 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,03

Liga Nova KBM državno prvenstvo košarka Petrol Olimpija Krka Rogaška Sixt Primorska

Četrtek, 22. 11. 2018, 22.00

Državno prvenstvo, 6. krog

Obračun kroga Primorski, Krka ni več vodilna

Krka Petrol Olimpija Nova KBM | Krkaši niso več najboljši na lestvici. | Foto Grega Valančič/Sportida

Krkaši niso več najboljši na lestvici.

Košarkarji Krke so na zadnji tekmi 6. kroga državnega prvenstva v Novem mestu z 90:100 izgubili s Sixt Primorsko in s prvega padli na četrto mesto.

Novomeški košarkarji so doslej v ligi le enkrat izgubili, a tokrat so doživeli drugi poraz, Primorci so bili celo tekmo v ospredju. To pomeni, da je na vrhu lestvice Sixt Primorska, še štiri ekipe pa imajo identičen točkovni izkupiček, in sicer Krka, Petrol Olimpija, Rogaška in Zlatorog.

Primorci so tekmo silovito začeli in povedli z 10:0, domači pa so prvi koš dosegli šele v peti minuti. V sedmi so gosti vodili že z 21:8, še točko več prednosti pa so nesli v drugo četrtino. Tudi v tej so bili ves čas v ospredju, a so se jim domači še pred koncem polčasa približali na ulovljivo razliko.

A prav zraven jim ni uspelo priti niti v tretji četrtini, še več, ekipa z Obale je še povečala prednost in znova pobegnila tudi za 14 točk, v zadnji četrtini tudi za 16. Upanje domačih je znova vzplamtelo dobrih šest minut pred koncem, ko so se z novim naletom tekmecem približali le na štiri točke (82:86).

Dobre tri minute pred koncem so prišli celo samo na -3, a česa več jim ni uspelo storiti. Primorci so se na koncu vendarle veselili kar zanesljive zmage po boljši igri v izdihljajih tekme.

Pri domačih je s 23 točkami izstopal Domen Bratož, pri gostih, pri katerih je šest igralcev doseglo dvomestno število točk, pa je bil s 16 najboljši Marjan Čakarun.