Hopsi Polzela Sixt Primorska Pokal spar

Nedelja, 17. 2. 2019, 17.37

Pokal Spar, finale

Sixt Primorska zlahka do druge pokalne lovorike v nizu

Sixt Primorska | Košarkarji Sixt Primorske se veselijo druge pokalne lovorike v nizu. | Foto Vid Ponikvar

Košarkarji Sixt Primorske se veselijo druge pokalne lovorike v nizu.

Košarkarji Sixt Primorske, ki so v polfinalu zadali nov boleč poraz Petrol Olimpiji, so v finalu slovenskega pokala Spar z 91:72 v koprski Bonifiki premagali tudi Hopse in prišli do druge pokalne lovorike v dveh letih in tudi druge v zgodovini kluba.

Sixt Primorska, ki je bila v polfinalu boljša od Petrol Olimpije s 87:76, je v tretji medsebojni tekmi proti Hopsom s Polzele v tej sezoni še tretjič zmagala in prišla do nove lovorike.

Hopsi, ki so prav tako lovili drugo pokalno lovoriko v zgodovini kluba, prvo so osvojili daljnega leta 1996, so tekmo sicer začeli odlično in prvo četrtino dobili za šest točk in vodili skorajda celoten prvi polčas, nato pa so Koprčani v domači dvorani tik pred iztekom prvega dela igre prišli do vodstva in ga do konca tekme niso spustili več iz rok.

Blestel je predvsem izkušeni hrvaški košarkar v vrstah Koprčanov Marjan Čakarun, ki je ob odličnem metu iz igre (13/19) dosegel 32 kar točk in bil z naskokom najboljši igralec finala in strelec tekme.

Sixt Primorska : Hopsi Polzela 91:72 (66:50, 42:40, 19:25)
Čakarun 32, Šiško in Jagodić Kuridža 14; Rotar 17, Jack 15

Dozdajšnji pokalni zmagovalci:

• 20-krat Petrol Olimpija (1992, 1993, 1994, 1995, 1997, 1998, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2017)
  • 3-krat Krka (2014, 2015, 2016)
  • 2-krat Sixt Primorska (2018, 2019)
  • 1-krat Hopsi Polzela (1996), Zlatorog (2004), Helios Domžale (2007),

Sportal "Niti za sekundo ne smemo pomisliti, da je konec. Tekmec bo imel kri v zobeh."