20.36

7 let, 12 mesecev

Nedelja, 30. 9. 2012, 20.36

Novomeščani z odliko začeli novo sezono lige Aba

Košarkarji novomeške Krke so v 1. krogu lige Aba premagali Szolnoki Olaj z 71:56 (24:12, 41:25, 60:39).

Novomeščani so z odliko začeli nastope v novi sezoni lige Aba. Njihov prvi tekmec je bil novinec v ligi, madžarski državni in pokalni prvak Szolnoki Olaj, ki pa slovenskemu predstavniku ni predstavljal večje ovire. Da bo tekma bolj ali manj enosmerna, je nakazala že prva četrtina, ki so jo domači gladko dobili, v nadaljevanju tekme pa zlahka nadzorovali tekmo do zanje srečnega konca.

Madžari so edinkrat na tekmi vodili pri 7:6, nakar so Novomeščani naredili delni izid 14:0 in praktično že s tem odločili zmagovalca. Prednost so v drugi in predvsem tretji četrtini še oplemenitili, tako da so v zadnjih desetih minutah lahko malce stopili s plina. Največjo prednost na tekmi so imeli v 26. minuti, ko je po trojki Jake Klobučarja na semaforju pisalo 57:26.

Najboljši strelec pri Krki je bil Jaka Klobučar s 13 točkami.

Krka se bo v naslednjem krogu v sredo v Beogradu pomerila s Partizanom.