27. 10. 2012,
21.01

Sobota, 27. 10. 2012, 21.01

Novomeščani prikazali najslabšo predstavo v sezoni

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 51:66 (7:23, 20:39, 35:55).

Košarkarji Krke so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Aba. Proti ekipi Budućnosti, ki se je zdaj z izkupičkom 3-3 izenačila z Novomeščani, niso imeli nobenih možnosti za uspeh, saj so prikazali daleč najslabšo predstavo v sezoni. Nemoč in slaba organizacija igre sta za Krko slaba popotnica pred naslednjo tekmo v gosteh proti Radničkemu in pred štartom pokala eurochallenge v začetku novembra.

Krka je v prvi četrtini zrušila kar nekaj neslavnih rekordov. V anale bi bilo treba pogledati, kdaj je kakšna ekipa na tej ravni v desetih minutah zmogla vsega sedem točk ali en koš iz igre. Na semaforju je bilo tedaj 7:23, še slabša predstava Krke pa je sledila v drugi četrtini. Prav vsi domači igralci na čelu z organizatorjem Jakovom Vladovićem so bili brez idej, prave energije ali navdiha. Tako so Črnogorci prednost povišali na 16:36 in na odmor odšli z več ali manj že odločilno razliko. Krka je v prvem polčasu ob 22-odstotnem metu dosegla zgolj pet košev iz igre.

Nadaljevanje ni bistveno spremenilo klavrne podobe domačih. Varovanci trenerja Aleksandra Sekulića so bili za razred slabši tekmec in niti za trenutek niso ogrozili prepričljivega vodstva Budućnosti. Končni izid in glasno negodovanje gledalcev govorita sama zase.