Petek, 29. 12. 2017, 6.55

Liga NBA, 28. december

Neverjetna vrnitev Bostona, ki je zaostajal že za 26 točk #video

Boston Celtics | Foto Getty Images

Vodilno moštvo vzhodne konference lige NBA Boston Celtics je po velikem preobratu pred domačimi gledalci premagalo Houston Rockets. Gostje, ki so dobili prvi polčas kar za 24 točk, so imeli vse v svojih rokah, a so brez zmage ostali zaradi nespametne napake prvega zvezdnika in najboljšega strelca Jamesa Hardna.

Na derbiju v Bostonu se je večji del srečanja zmaga nasmihala Houstonu. Rakete so bile v prvem polčasu za razred boljše od Keltov. Že v prvi tretjini so ušle na 20 točk razlike (32:12), nato povedle kar za 26, na odmor odšle z ogromno prednostjo (62:38), a gostitelji vseeno niso izgubili upanja. V nadaljevanju so se približali gostom, ki so imeli v žepu zmago, a jo v zadnjih sekundah zapravili.

Vrhunci napetega srečanja v Bostonu:

Še dobrih sedem sekund pred koncem so imeli vodstvo 98:97 in napad, a je nato njihov prvi zvezdnik James Harden po nepotrebnem storil osebno napako v napadu in obdaroval gostitelje. Boston je izkoristil darilo in razveselil navijače s tesno, a toliko slajšo zmago z 99:98. Zmagoviti koš je dosegel Al Horford.

Slovenski košarkarski as Goran Dragić se bo v noči na soboto z Miamijem pomeril proti Brooklynu.

Orlando Magic : Detroit Pistons 102:89
Payton 19, 8 sk., 8 asist., Fournier 17, Speights 16, Gordon 14, 7 sk., 5 izg. žog, Biyombo 12, 13 sk.; Harris 21, Smith 18, 7 sk., 5 asist., Drummond 17, 18 sk., 5 asist., Bullock 13

Boston Celtics : Houston Rockets 99:98
Irving 26 (met iz igre 9/18), 6 izg. žog, Tatum 19, Smart in Rozier 13; Harden 34 (met iz igre 7/27), 10 asist., 6 sk., 8 izg. žog, Gordon 24, Ariza 11, 6 sk.

Milwaukee Bucks : Minnesota Timberwolves 102:96
Bledsoe 26, 6 asist., 5 ukr. žog, Antetokounmpo 22, 10 sk., Middleton (7 sk.) in Henson 14; Towns 22, Wiggins 21, Butler 20, 7 asist., 5 sk., Gibson 12, 7 sk.

San Antonio Spurs : New York Knicks 119:107
Aldridge 25, 5 sk., P. Gasol 17, 11 sk., 7 asist., Anderson 16, 8 sk., Green 15, Parker 14; Beasley 23, 12 sk., Porzingis (7 sk.) in Lee 18, Kanter 12, 6 sk.

Portland Trail Blazers : Philadelphia Blazers 114:110
McCollum 34 (met iz igre 9/20), 7 sk., Napier 23, 5 izg. žog, Nurkić 21, 12 sk.; Embiid 29, 9 sk., Šarić 25, 9 sk., Redick 19, Simmons 17, 8 asist.