Torek, 16. 1. 2018, 6.55

Liga NBA, 15. januar

Goran Dragić prejel nagrado v ligi NBA in končal niz

Goran Dragić | Foto Reuters

Zmagoviti niz Miami Heat v košarkarski ligi NBA se je po sedmih tekmah končal v Chicagu, kjer so Goran Dragić in soigralci izgubili s 111:119. Slovenski zvezdnik, ki je bil še drugič v sezoni izbran za igralca tedna vzhodne konference, je bil spet najboljši strelec svoje ekipe. Golden State je v ponovitvi zadnjih finalnih srečanj lige NBA v gosteh premagal Cleveland.

Po tem, ko je bil s soigralci na parketu že dan pred tem, je Goran Dragić v zgodnjem ponedeljkovem terminu v ligi NBA igral tudi tokrat in igrišče po daljšem času zapustil sklonjene glave. V znameniti dvorani United Center v Chicagu so bili domači biki premočan nasprotnik, slovenski košarkar, ki je bil tokrat zelo nenatančen pri metu za tri (zgrešil je vseh šest metov), pa je bil z 22 točkami najboljši strelec svoje ekipe. Skoraj bi ujel dvojnega dvojčka, zbral je namreč devet asistenc.

Še drugič v sezoni igralec tedna v vzhodni konferenci NBA

Iz lige NBA je še pred tekmo Miamija s Chicagom prišla razveseljiva novica, da so kapetana zlate slovenske košarkarske reprezentance Gorana Dragića izbrali za igralca tedna v vzhodni konferenci. Četrtič v karieri si je prislužil ta naziv in že drugič v tej sezoni. Prvič so ga za najboljšega razglasili 27. novembra.

Ta podvig mu je v tem tekmovalnem obdobju uspel kot četrtemu košarkarju na vzhodu, po LeBron Jamesu iz sezone 2013/14 pa kot naslednjemu v vrsti košarkarjev iz tabora Miami Heat.

Vročica je v preteklem tednu trikrat zmagala, sicer pa je do ponedeljka vknjižila že sedmo zaporedno zmago. Proti Torontu (90:89) je Gogi dosegel 24 točk, zbral 12 skokov in štiri asistence. K zmagi proti Indiani (114:106) je v statistiko vpisal 20 točk, devet asistenc, proti Milwaukeeju (97:79) pa se je pohvalil s 25 točkami, od tega jih je 11 dosegel v zadnji četrtini.

Chicago Bulls : Miami Heat 119:111
Goran Dragić 22
(met iz igre 7/17, za tri 0/6 in prosti meti 8/9), 5 skokov in 9 asistenc v 38 minutah, Olynyk 21; Holiday 25, LaVine 18

Detroit Pistons : Charlotte Hornets 107:118