Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
24. 5. 2026,
15.15

Osveženo pred

2 meseca, 2 tedna

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,72

Natisni članek

Natisni članek

Liga OTP banka KK Krka Novo mesto Dejan Jakara Boban Marjanović Luka Bassin KK Perspektiva Ilirija

Nedelja, 24. 5. 2026, 15.15

2 meseca, 2 tedna

Po tekmi Krka : Ilirija (97:74) in izključitvi Bobana Marjanovića

Ilirija po burnem dogajanju stopila v bran Marjanoviću: "To je bilo skrajno neprimerno"

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 1,72
polfinale DP Ilirija Krka Boban Marjanović | Boban Marjanović je bil na sobotni tekmi izključen. | Foto Aleš Fevžer

Boban Marjanović je bil na sobotni tekmi izključen.

Foto: Aleš Fevžer

Košarkarji Krke so v soboto na odločilni tretji tekmi polfinala lige OTP banka po odličnem drugem polčasu s 97:74 premagali Ilirijo in se v domači dvorani Leona Štuklja zavihteli v finale s Cedevito Olimpijo. Srečanje v Novem mestu je sicer najbolj zaznamovalo dogajanje v četrti četrtini, ko je bil izključen Boban Marjanović, ki je ob odhodu s parketa jasno in glasno obračunal tudi z navijači domače zasedbe, ki so morali zaradi neprimernega obnašanja, ki ne sodi ob parket, prav tako zapustiti dvorano.

Krka je v soboto še sedmič v osmih letošnjih medsebojnih tekmah premagala Ilirijo in se uvrstila v veliki finale državnega prvenstva. Novomeščani so igrali brez Žaka Smrekarja in Krišsa Helmanisa, manjkal je tudi oboleli Niko Bačvić. Krka je po slabšem začetku v tretji četrtini  naredila delni izid 25:7, ki je na koncu zadostoval tudi za visoko zmago.

Zadnjo četrtino je sicer zaznamovala izključitev Bobana Marjanovića. Ta je ob zaostanku svoje ekipe po izgubljeni žogi stekel na drugo stran igrišča in s hrbta podrl Blaža Mahkovica, za svojo potezo pa si je prislužil nešportno osebno napako. Srb je nato še bolj izgubil živce, planil proti Mahkovicu in bil zatem ob že prej prejeti tehnični napaki izključen.

Ob odhodu z igrišča ob zaostanku njegove ekipe s 63:83 dobrih šest minut do konca je na njegov račun priletelo še nekaj opazk s tribun novomeške dvorane, Marjanović pa se je ustavil ob robu parketa in želel obračunati z nekaterimi navijači ter jih pozival, naj ga počakajo po koncu tekme. Posredovali so celo varnostniki, Marjanovića pa je miril tudi športni direktor ljubljanske ekipe, Saša Dončić. Srb je nato le zapustil parket, varnostniki pa so nekaj najbolj glasnih navijačev v dvorani pospremili iz tribun.

Ilirija zahteva ustrezno analizo tekme

Dogajanje je nato s kaznimi dobilo tudi tretji polčas. Komisar tekme Andrej Jelen je v poročilu srečanja zapisal: "Večkratni primeri žaljenja igralcev gostujoče ekipe v prvem polčasu, ki se je nadaljevalo ob odhodu gostujočega igralca iz dvorane v drugem polčasu. Posledično so bili gledalci odstranjeni iz dvorane. Zaključek tekme miren in športen."

Medtem ko domača ekipa na dogajanje ni imela pripomb, pa je bilo drugače pri zasedbi Ilirije, katere uradni predstavnik ekipe je zapisal, da je bilo vedenje domačih gledalcev skrajno neprimerno, kar bi bilo potrebno po njegovem mnenju predhodno rešiti. Prav tako je zapisal pripombo glede sodniškega kriterija, kar je po njegovem mnenju vodilo do nadaljevanja aktivnosti, ki bi morale biti primerno rešene prej. Predlagal je tudi ustrezno analizo tekme, komisar srečanja pa je zavnil navedbo uradnega predstavnika gostujoče ekipe, da je šlo za pretepaški dvoboj ob neustreznem sodniškem kriteriju.

Krka se je uvrstila v veliki finale. | Foto: Aleš Fevžer Krka se je uvrstila v veliki finale. Foto: Aleš Fevžer

Zaradi burnega dogajanja je tehnično napako prejel Luka Bassin, ki je na mestu glavnega trenerja  nadomestil odsotnega Stipeta Modrića. Boban Marjanović je prejel dve tehnični napaki in še nešportno osebno napako, za kar je bil nato tudi izključen. Zaradi tehnične napake trenerju je Ilirija dobila kazen 200 evrov, zaradi obnašanja Marjanovića pa še dodatnih sto evrov. Na drugi strani je Krka zaradi nešportnega vedenja navijačev in njihove odstranitve iz dvorane prejela kazen 200 evrov.

Krka v boj z Olimpijo

Krka se je tako kljub nekaj vroče krvi zanesljivo uvrstila v finale, kjer bo v nedeljo v Novem mestu odigrala prvo tekmo s Cedevito Olimpijo. To bo drugi zaporedni finale teh dveh ekip. "Dovolj bodo trije stavki. Fanatična borba. Veliko srce. Fenomenalni navijači," je bil po zmagi zadovoljen strateg Dejan Jakara.

Preberite še:

Cedevita Olimpija, Rok Radović
Sportal Olimpija suverena. Krka nadigrala Ilirijo, Marjanović povsem izgubil živce.
Dejan Jakara, Stipe Modrić, Krka : Ilirija
Sportal Modrić razkril ključ za končanje uroka, skrbi in težave za Jakaro že pred tekmo
polfinale DP Ilirija Krka Boban Marjanović
Sportal Perspektiva Ilirija s stotico izenačila polfinalno serijo s Krko
Ne spreglejte