Sašo Filipovski Gašper Vidmar Banvit liga prvakov Fiba Petrol Olimpija

Torek, 19. 12. 2017, 20.15

Liga prvakov, 9. krog

Po hrabrem boju na koncu Turki premočni za Olimpijo

Petrol Olimpija Banvit | Foto Vid Ponikvar

V 10. krogu Fibine lige prvakov so košarkarji Petrol Olimpije v ljubljanskih Stožicah morali priznati premoč turškemu Banvitu (57:65), pri katerem je blestel tudi slovenski center Gašper Vidmar (14 točk).

Turški Banvit, ki ga vodi slovenski trener Sašo Filipovski, je začel silovito in na krilih Gašperja Vidmarja dobil prvo četrtino s kar 25:10, kar je bilo na koncu dovolj za zmago. Hrabri Ljubljančani so se sicer trudili in manjšali zaostanek, na koncu pa jim je zmanjkalo moči in so morali še drugič v tej sezoni stisniti desnico turškemu tekmecu.

Najboljši pri Olimpiji je bil Američan Jordan Morgan, ki je dosegel kar 18 točk in devet skokov, pri gostih pa ravno Vidmar, ki se je ustavil pri 14 točkah. Osem jih je dosegel že v prvi četrtini.

Za Ljubljančane je bil današnji poraz šesti v tem tekmovanju, ostajajo pri treh zmagah. Naslednjo tekmo v ligi prvakov bodo zeleno-beli odigrali 10. januarja, ko bodo gostovali pri nemškem Bayreuthu.