Četrtek, 17. 6. 2021, 19.45

Evropsko košarkarsko prvenstvo za ženske, skupina C

Izjemen uvod Slovenk: povozile so Turkinje

1

Nika Barič | Slovenske košarkarice so izvrstno začele evropsko prvenstvo. | Foto Sportida

Slovenske košarkarice so izvrstno začele evropsko prvenstvo.

Slovenske košarkarice so v uvodni tekmi evropskega prvenstva nadigrale Turkinje s kar 72:47. Na tretjem EuroBasketu imajo v skupini še Bosno in Hercegovino ter Belgijo.

Slovenska ženska reprezentanca je na prvi tekmi EuroBasketa pokazala odlično igro. Turkinje so se lahko upirale le v uvodni četrtini, nato pa so izbranke Damirja Grgića prevzele pobudo in počasi, a vztrajno začele bežati tekmicam. Končni rezultat 72:47 pove vse, kakšno je bilo dejansko stanje v dvorani v Strasbourgu. S 17 točkami in 8 skoki je blestela Eva Lisec, druga strelka pa je bila Teja Oblak s 14 točkami.

"Rada bi čestitala puncam in štabu za zmago. Verjamemo drug v drugega, gradili smo to tekmo iz minute v minuto. Nismo še pokazali vsega našega znanja. Težek začetek, dober konec srečanja, zdaj pa je naš fokus že na naslednji tekmi," je po tekmi dejala Eva Lisec.

Prvouvrščene reprezentance vsake skupine se bodo po odigranem skupinskem delu neposredno uvrstile v četrtfinale. Drugo in tretjeuvrščene reprezentance skupin čaka repasaž za preostala štiri prosta mesta v izločilnih bojih. Ta bo na sporedu 21. junija, zadnjeuvrščene ekipe po odigranem skupinskem delu pa bodo z nastopi na prvenstvu zaključile. Četrtfinalni dvoboji bodo na sporedu 23. junija.

Polfinalna dvoboja in tekmi za razvrstitev od 5. do 8. mesta bodo potekali 26. junija v Valencii, boja za medalje pa v nedeljo, 27. junija. Najboljših šest reprezentanc se bo uvrstilo tudi v kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Avstraliji. Slovenke so na prvem evropskem prvenstvu leta 2017 osvojile 14. mesto, dve leti kasneje pa so v Srbiji tekmovanje končale na desetem mestu.

Evropsko prvenstvo, skupina C:1. krog