Thermometer Orange 7,20

Luka Dončić Luka Dončić Anthony Randolph Aleksej Nikolić Edo Murić Zoran Dragić Evroliga Real Madrid

Petek, 17. 11. 2017, 22.50

Evroliga, 8. krog

Nikolić razpoložen, njegov Bamberg zapravil lepo priložnost, Dončić spet zablestel

Luka Dončić | Foto Sportida

Košarkarji Reala so po treh zaporednih porazih v evroligi spet zmagali. V 8. krogu so pred domačimi gledalci visoko premagali Unicajo (89:57), prvo ime košarkarskega belega baleta pa je bil kdo drug kot Luka Dončić. Slovenski najstnik je v 25 minutah dosegel 13 točk, dodal 10 skokov, šest podaj, kar je bilo dovolj za statistični indeks 28! V petek je bilo vroče v Moskvi, kjer je branilec naslova Fenerbahče prišel do zmage po podaljšku. Aleksej Nikolić je bil z 11 točkami dobro razpoložen, a je Brose Bamberg izgubil pri Milanu.

Real je po dolgem času spet navdušil in prekinil niz treh evroligaških porazov. Madridčani so se v osmem krogu znesli nad Unicajo in se navijačem vsaj malce oddolžili za hud torkov poraz proti Baskonii. Slednja je zmagala s 30 točkami razlike (105:75).

Čeprav v zadnji četrtini sploh ni igral, je bil v obračunu z Unicajo spet prvo ime Reala mladi slovenski košarkar Luka Dončić, ki se je ob metu iz igre 6/11 na koncu zaustavil pri 13 točkah.

Še bolj kot pri doseganju košev je blestel pri skokih, na koncu jih je zbral deset, šestkrat je podal za koš soigralcev, zbral dve blokadi in ukradel eno žogo. Vse skupaj je na koncu zadostovalo za odlični statistični indeks 28, kar mu je spet prineslo naziv igralca tekme.

Anthony Randolph zaradi poškodbe stopala ni bil v kadru Reala.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini - 2 točki (met za dve: 1/3), 3 skoki, 1 podaja, 1 izgubljena žoga; statistični indeks: 3; igral: 6:23

Po 2. četrtini - 6 točk (met za dve: 3/5, za tri: 0/1), 6 skokov, 4 podaje, 1 blokada, 2 izgubljeni žogi; statistični indeks: 13; igral 16:23

Po 3. četrtini - 13 točk (met za dve: 6/9, za tri: 0/2, prosti meti: 1/1), 10 skokov, 6 podaj, 2 blokadi, 1 ukradanea žoga, 3 izgubljene žoge; statistični indeks: 28; igral 25:09

Po 4. četrtini - 13 točk (met za dve: 6/9, za tri: 0/2, prosti meti: 1/1), 10 skokov, 6 podaj, 2 blokadi, 1 ukradanea žoga, 3 izgubljene žoge; statistični indeks: 28; igral 25:09

Murić za las prekratek, Nikolić strelsko razpoložen

Edo Murić pri tesnem porazu proti grškemu Panathinaikosu ni dosegel točke. | Foto: Sportida Edo Murić pri tesnem porazu proti grškemu Panathinaikosu ni dosegel točke. Foto: Sportida

Anadolu Efes Eda Murića je po dveh zaporednih zmagah pred domačimi gledalci po napeti končnici klonil proti Panathinaikosu (81:82). Slovenski reprezentant je igral 24 minut. V tem času je iz igre metal 0/2 in ostal brez točke, je pa šestkrat uspešno skočil za odbito žogo.

Zelo razburljivo je bilo v petek v Moskvi, kjer je Fenerbahče odlično začel tekmo in imel ogromen naskok pri 39:21. A se je CSKA vrnil med žive in celo izsilil podaljšek, v katerem pa je turško moštvo vknjižilo novo zmago (95:93)

Brose Bamberg, katerega član je Aleksej Nikolić, je gostoval pri Olimpii Milano in bil na dobri poti, da pride do lepe zmage, a so jo košarkarji nemškega moštva v zadnji četrtini zapravili. Sicer pa je dobro predstavo z 11 točkami pokazal slovenski organizator igre.