Sreda, 25. 10. 2017, 23.03

Evroliga, 3. krog

Nikolić zmagal v Malagi, torkov nor večer Dončića še odmeva

Luka Dončić | Foto Sportida

V tretjem krogu košarkarske evrolige je Aleksej Nikolić z Brose Bamberg zmagal v gosteh pri Malagi. Edo Murić ni igral za Anadolu Efes, ki je izgubil v gosteh pri branilcu naslova Fenerbahčeju. V torek je slovenski biser Luka Dončić pri zmagi Reala nad Olimpio iz Milana dosegel kar 27 točk..

Aleksej Nikolić je z Brose Bambergom zmagal v Malagi. Slovenski reprezentant je igral dobrih enajst minut in v tem času le enkrat vrgel za tri, a zgrešil. Dve točki je dosegel s prostih metih, pri katerih je bil nezgrešljiv.

Edo Murić ni igral za Anadolu Efes pri porazu v gosteh pri aktualnem prvaku Fenerbahčeju.

Kje so meje mladega Dončića?

Nori Luka Dončić je v torek zvečer spet čaral. Tokrat proti trdoživi Olimpii iz Milana, katere član je tudi Zoran Dragić, ki pa ga spet ni bilo v kadru Italijanov. Mladi Ljubljančan je že v prvi četrtini pokazal, da je njegov dan, na koncu tekme pa se je ustavil pri številkah, ki se jim lahko celotna Evropa le klanja.  "Vsi smo igrali srčno in se do konca borili, ob takšnem pristopu pa smo si zmago tudi v celoti zaslužili," je po tekmi dejal izjemni Dončić, ki je izenačil svoj evroligaški strelski rekord, s končnim statističnim ideksom 41 pa ga je celo popravil. Prej je bil njegov najboljši dosežek 32

Ko je na delu maestro, je vse skupaj videti zelo lahko:

Številke, da te kap

Z metom iz igre 7/14 in 11 zadetimi prostimi meti je dosegel 27 točk, kar je izenačitev njegovega rekorda. Temu dosežku je dodal 8 skokov, pet podaj, trikrat je nasprotniku ukradel žogo, kar je na koncu zadoščalo za rekordni statistični indeks 41. Prej je bila njegova rekordna znamka 32.

Učinek Luke Dončića po četrtinah:

Po 1. četrtini:
10 točk (prosti meti: 2/2, za dve: 1/2, za tri: 2/2), 2 skoka, 3 podaje; statistični indeks: 17; igral 8:20 min.

Po 2. četrtini:
12 točk (prosti meti: 2/2, za dve: 2/4, za tri: 2/2), 3 skoki, 3 podaje; statistični indeks: 17; igral 11:26 min.

Po 3. četrtini:
26 točk (prosti meti: 10/11, za dve: 5/8, za tri: 2/3), 5 skokov, 4 podaje, 2 uk. žogi, 1 iz. žoga; statistični indeks: 38; igral 21:26 min.

Po 4. četrtini:
27 točk (prosti meti: 11/12, za dve: 5/9, za tri: 2/5), 8 skokov, 5 podaj, 3 uk. žoge, 1 iz. žoga; statistični indeks: 41; igral 28:25 min.

Omenimo še, da je bilo nad slovenskim košarkarskim biserom narejenih kar 10 osebnih napak, sam pa ni storil niti ene.

Torek
Himki : Crvena zvezda 85:78 (64:55, 43:44, 20:28)
Anderson 24, Shed 18; Bjelica 15, Feldeine 14

Maccabi Tel Aviv : Olympiacos 68:69 (45:51, 33:35,18:18)
Cole 22, Jackson 14; Printezis 21, Milutinov in McLean 8

Barcelona : Žalgiris 75:81 (54:62, 39:45, 21:14)
Hanga 19, Koponen in Seraphin 13; Mičić 20, Pangos 16, White 13

Real Madrid : Olimpia Milano  101:90 (81:74, 54:54, 30:28)
Dončić 27, Campazzo 15, Ayon 13; Goudelock 20, Micov 15

Sreda
CSKA : Panathinaikos 81:63 (60:51, 43:33, 27:15)
Rodriguez 25, Hines 21; Rivers 17

Fenerbahče : Anadolu Efes 81:70 (62:52, 34:34, 15:20)
Vesely 15, Wanamaker 14; Simon 20, Edo Murić ni igral.

Baskonia : Valencia 63:80 (54:67, 39:50, 13:28)
Shengelia 22, Granger 12; Gree  in Pleiss 15

Unicaja Malaga : Brose Bamberg 76:80 (58:54, 35:39, 22:24)
Nedović 26, Shermadini 10; Hickman 18, Staiger 13, Nikolić 2, 1 podaja v 11 minutah.