Evroliga, 2. krog

Randolph prvi mož Reala ob zmagi v Milanu, Prepelič obsedel na klopi

Jaka Blažič | Jaka Blažič je bil poražen z Barcelono. | Foto Vid Ponikvar

Jaka Blažič je bil poražen z Barcelono.

Košarkarji v elitni Evroligi bodo v tem tednu odigrali dva kroga. Alen Omić se s soigralci podgoriške Budućnosti z gostovanja pri Darušafaki vrača poražen, Jaka Blažič pa je z Barcelono izgubil španski derbi pri Gran Canarii. V sredo je bil Anthony Randolph prvi igralec Real Madrida ob zmagi nad Olimpio Milanom, Klemen Prepelič ni stopil na parket.

Klubi, v katerih igrajo košarkarji s slovenskim potnim listom, so v prvem krogu prišli le do ene zmage. To je vknjižil Real Madrid na čelu s Klemnom Prepeličem in Anthonyjem Randolphom.

Budućnost Alena Omića je doživela poraz v Turčiji pri Darušafaki. Slovenski košarkar je v slabih 19 minutah na parketu dosegel sedem točk, pet skokov, eno asistenco ter podelil dve blokadi.

Jaka Blažič je z Barcelono v španskem derbiju gostoval pri Gran Canarii in izgubil za eno točko. Slovenec v dobrih štirih minutah igre ni obogatil statistike, nad njim je bila storjena zgolj ena osebna napaka.

V sredo je Real Madrid z 91:85 ugnal Olimpio Milano. Milančani so bili v prvem polčasu z naskokom boljši nasprotnik, a je Real v drugem polčasu izničili prednost in prehitel gostitelje. Anthony Randolph je bil z dvojnim dvojčkom prvi igralec Madridčanov. V dobrih 30 minutah je dosegel 25 točk (3/4 met za 3), ujel je 11 odbitih žog, v statistiko je vknjižil še dve podaji in eno izgubljeno žogo. Dosegel je statistični indeks 33. Klemen Prepelič ni dobil priložnosti za igro.

V drugi polovici tedna bodo na sporedu še tekme tretjega kroga.