Evroliga Real Madrid Beno Udrih Aleksej Nikolić Luka Dončić Luka Dončić Zoran Dragić

Petek, 19. 1. 2018, 22.38

Evroliga, 19. krog

Luka Dončić najboljši pri Realu, za zmago to ni bilo dovolj

Luka Dončić | Foto Guliver/Getty Images

V košarkarski evroligi sta danes nastopila Zoran Dragić in Luka Dončić, oba pa sta izgubila. Zoki je s svojim Efesom v istanbulskem derbiju gostil Fenerbahče, Dončić pa je z Realom končal izjemen zmagoviti niz 13. zmag v vseh tekmovanjih. Madridčani so izgubili proti Unicaji.

Luka Dončić je bil najboljši košarkar na obračunu madridskega Reala in Unicaje, a zmage se je veselila slednja. Slovenski biser je v dobrih 22 minutah igre dosegel 16 točk, pet skokov, tri asistence, po eno izgubljeno in ukradeno žogo, nad njim pa so tekmeci storili štiri prekrške. Njegovemu statističnemu indeksu 24 se je približal le še najboljši strelec pri zmagovalcih, Adam Waczynski (indeks 22). Unicaja je zmagala z 80:75.

Zoran Dragić se je ustavil pri devetih točkah, Fenerbahče pa je na gostovanju pri njegovem Efesu slavil zmago z 89:84.

Žalgiris brez pomoči Udriha do zmage, Nikolić poražen

Beno Udrih je v četrtek odigral deset minut tekme za Žalgiris, ki je s 86:82 premagal Valencio. Aleksej Nikolić je z nemškim Brose Bambarga izgubil v gosteh pri Barceloni, ki je bila boljša z 81:66. Nikolić je dosegel pet točk, Udrih nobene.

Četrtek
Himki Moskva : Olympiacos Pirej 82:54
Šved 19, 7 as., Jenkins 16; Wiltjer 11, Strelnieks 10

Žalgiris Kaunas : Valencia 86:82
Toupane 18, Milaknis 12, ... Udrih 0 točk, 1 izgubljena žoga in 1 prekršek v 10:16 min.; Pleiss 20, Thomas 19, Green 17

Maccabi : Crvena zvezda 89:75
Jackson 22, Tyus 15, Kane 14; Bjelica 13, Rochestie in Lessort po 10

Barcelona : Brose Bamberg 81:66
Sanders 17, Heurtel 15, Tomić 13; Lo 14, Wright in Radošević po 12, ... Nikolić 5, 3 skoki, 3 asistence in 3 izgubljene žoge v 18:47 min

Petek
Anadolu Efes : Fenerbahče Istanbul 84:89
Douglas 29, McCollum 18, Dragić 9, 1 skok, 5 asistenc in ena ukradena žoga v 22:42 min.; Wanamaker 18, Mahmutoglu 16, Melli 14

Panathinaikos : CSKA Moskva 70:75
Pappas 14, Calathes in Antetokounmpo po 13; Rodriguez 21, Higgins 14, Hunter 12

Baskonia Vitoria : Armani Olimpia Milano 82:83
Shengelia 17, Granger 15; Goudelock in Theodore po 16

Unicaja Malaga : Real Madrid 80:75
Waczynski in McCallum po 15, Nedović 11; Dončić 16, 5 skokov, 3 asistence, 1 ukradena in 1 izgubljena žoga v 22:11 min., Fernandez in Carroll po 10