7 let, 12 mesecev

Marko Baloh

Nedelja, 15. 11. 2015, 16.10

Marko Baloh postal svetovni prvak v 24-urnem kronometru

Slovenski ultrakolesar Marko Baloh je v Borrego Springsu v Kaliforniji osvojil naslov svetovnega prvaka v 24-urni vožnji na čas.

Balohu se je najbolj približal Danec Peter Sandholt, ki je zaostal nekaj manj kot pet minut in pol, prevozil pa je 496,8 milje.

Dirka v Borregou Springsu je bila tudi zadnja od velikih preizkušenj svetovnega pokala UMCA (Ultra Marathon Cycling Association).

Od najboljših na startu ni bilo Švicarja Christopherja Strasserja, trikratnega zmagovalce dirke RAAM, ki se je oktobra poškodoval v prometni nesreči in je trenutno na rehabilitaciji, in zmagovalca pokala v 24-urnem kronometru Britanca Chrisa Hopkinsona, ki je sezono že končal.