Drama v drugi etapi ženskega Toura

Kaos na ženskem Touru: poškodovana tudi ena od favoritinj #video

2,54

termometer

V drugi etapi prvega ženskega Toura je po padcu dirko končala Slovenka Urša Pintar (UAE ADQ), ki je sicer pripeljala v cilj, a očitno poškodovana in izven časovne zapore, a padci so danes terjali še tri žrtve. Pri grdem padcu kakšnih 30 kilometrov pred ciljem jo je skupila tudi ena od favoritinj za skupno zmago, Italijanka Marta Cavalli (FDJ - SUEZ - Futuroscope). Končala je v bolnišnici.

THUMB - padec, TDFženske22 Sportal Marianne Vos z zmago do rumene majice, Pintarjeva padla in zaključila z dirko

Druge etape ženskega Toura niso končale tri kolesarke, ki so odstopile po grdem skupinskem padcu kakšnih 30 kilometrov pred ciljem. Največje ime med njimi je 24-letna Italijanka Marta Cavalli, druga z letošnjega Gira, ki je spadala v najožji krog favoritinj tudi za zmago na prvi izvedbi ženske Dirke po Franciji.

Cavallijeva je pristala v bolnišnici, pozno zvečer pa so iz njene ekipe sporočili, da je k sreči ubežala hujšim poškodbam in zlomom. Cavallijevo, ki se je ustavljala zaradi padca kolesark pred njo, je od zadaj zadela Nicole Frain (Parkhotel-Valkenburg), ki se je z veliko hitrostjo bližala glavnini, to pa je poskušala ujeti po padcu, ki se je zgodil tik pred tem.

"Etapa je bila kaotična," je dogajanje komentiral športni direktor ekipe FDJ Stephen Delcourt. Povedal je še, da je Cavallijeva poskušala nadaljevati z dirko, a so jo vodje ekipe ustavili.

V enem od padcev – za zdaj še ni jasno, katerem – se je poškodovala tudi ena od treh Slovenk na dirki, Urša Pintar. Ta je sicer pripeljala v cilj, a s prevelikim zaostankom za uvrstitev, za nameček pa še z očitno poškodovano desno roko.

Poleg Cavallijeve in Pintarjeve sta z driko danes končali še Nemka Laura Süssemilch (Plantur-Pura) in Italijanka Gaia Masetti (AG Insurance-NXTG Team).