Buffalo Sabres Dallas Stars Sidney Crosby Tampa Bay Lightning Pittsburgh Penguins liga NHL

Četrtek, 31. 1. 2019, 6.34

Liga NHL, 30. januar

Crosby in druščina ugnali najboljše moštvo

Pittsburgh Penguins Tampa Bay Lightning sidney crosby | Crosby je proti Tampi pospravil plošček v tekmečev gol. | Foto Reuters

Crosby je proti Tampi pospravil plošček v tekmečev gol.

V hokejski ligi NHL je bilo moštvo Pittsburgh Penguins na čelu s kapetanom Sidneyjem Crosbyjem na težki preizkušnji. Na domačem ledu so gostili najboljše moštvo lige Tampa Bay Lightning. A je tudi Crosby z golom za 3:0 v prvi tretjini pripomogel, da je na koncu Pittsburg prišel do zmage s 4:2.

Gostitelji so sijajno odprli dvoboj v PPG Paints Areni in po dobrih osmih minutah vodili s 3:0, potem ko so zadeli Riley Sheahan, Phil Kessel in Sidney Crosby, četrti gol pa je v drugi tretjini prispeval Kris Letang. V domači zasedbi je blestel vratar Matt Murray, ki je zbral kar 33 obramb, v končnici tekme pa sta ga ukanila J.T. Miller in Steven Stamkos.

V severnoameriški ligi NHL je bila na sporedu še ena tekma, na njej so hokejisti iz Dallasa ukanili tekmece iz Buffala z 1:0, strelec edinega gola pa je bil Jamie Benn.

Hokejisti iz Los Angelesa, kjer igra Slovenec Anže Kopitar, bodo na veliko sceno stopili v noči na nedeljo, ko se bodo v gosteh pomerili z ekipo New York Islanders.