Brayden Point Tampa Bay Lightning St. Louis Blues Vegas Golden Knights liga NHL

Sreda, 12. 8. 2020, 8.38

Liga NHL, konferenčni četrtfinale, 11. avgust

Nora tekma v Torontu, česa takega nismo videli že 20 let

Tampa Bay Lightning Brayden Point | Brayden Point je v petem podaljšku Tampi prinesel prvo zmago v končnici. | Foto Getty Images

Brayden Point je v petem podaljšku Tampi prinesel prvo zmago v končnici.

Hokejisti so v Kanadi začeli prvi krog končnice letošnje sezone severnoameriške lige NHL. Do uvodnih zmag so prišle ekipe Calgary Flames, Vegas Golden Knights in Tampa Bay Lightning. Slednja si je zmago s 3:2 zagotovila po več kot šestih urah igre, šele v petem podaljšku, kar je bila četrta najdaljša tekma v zgodovini Stanleyjevega pokala.

NHL
Sportal Columbus razžalostil Toronto

Tekma v Torontu med Tampo in Columbusom je skupaj trajala kar šest ur in 13 minut. "Seveda je naporno, ampak na neki točki postane zabavno. Zagotovo je bila zabavna tekma. Obe ekipi sta imeli dobre priložnosti," je po koncu dejal Brayden Point, ki je odločil tekmo v enajsti minuti petega podaljška.

To je bila najdaljša tekma končnice po letu 2000, ko sta Philadelphia Flyers in Pittsburgh Penguins prav tako igrala pet podaljškov.

Vratar Culumbusa Joonas Korpisalo je zbral 85 obramb, kar je rekord v ligi NHL, na drugi strani se je vratar Tampe Andrej Vasilevskij ustavil pri 61.

Pierre-Luc Dubois je Columbus ob igri z igralcem več povedel v vodstvo že v tretji minuti igre. V sedmi je izid izenačil Point. Ob koncu druge tretjine je Culumbus znova povedel, zadel je Oliver Bjorkstrand. Izid rednega dela je na začetku zadnjega dela igre postavil Yanni Gourde.

Boston in Carolina bosta počakala

Zaradi maratonske tekme je bil prestavljen drugi dvoboj vzhoda med Boston Bruins in Carolino Hurricanes, ki bi moral v isti dvorani potekati po koncu tekme Tampa Bay – Columbus.

Calgary tesno prek Dallasa, Vegas ugnal Chicago

V zahodni konferenci je do vodstva v zmagah z 1:0 prišlo moštvo Calgary Flames, ki je s 3:2 premagalo Dallas Stars. Dillon Dube je v prvi tretjini zadel dvakrat za zmagovito ekipo in vodstvo z 2:0. Dallas je v 32. minuti izenačil na 2:2, pet minut pozneje pa je končni izid postavil Rasmus Andersson.

Vegas je končnico odprl z zmago. | Foto: Getty Images Vegas je končnico odprl z zmago. Foto: Getty Images

Z 1:0 v zmagah je povedel tudi Vegas Golden Knights, ki je s 4:1 premagal Chicago Blackhawks. Za Vegas je dvakrat v zadnjem delu igre zadel Reilly Smith.

Moštva igrajo po ustaljenem sistemu, v konferenčni polfinale bo napredovalo tisto, ki bo prvo osvojilo štiri zmage. Naslov branijo hokejisti St. Louis Blues, njihovi nasprotniki so Vancouver Canucks.

Sezona se bo močno zavlekla, prihodnje tekmovalno obdobje naj bi se začelo šele 1. decembra.