hokej NHL liga NHL Pittsburgh Penguins Jevgenij Malkin Anže Kopitar Anže Kopitar All Star

Torek, 31. 12. 2019, 7.16

LIGA NHL, 30. DECEMBER

Novo priznanje za Kopitarja

Jevgenij Malkin | Jevgenij Malkin je k zmagi Pittsburgha nad Ottawo prispeval dva zadetka in asistenco. | Foto Reuters

Ponedeljek je v ligi NHL prinesel zgolj eno tekmo. Pittsburgh Penguins so na domačem ledu s 5:2 premagali Ottawa Senators in s tretjo zaporedno zmago skočili na tretje mesto vzhodne konference. Novo priznanje je prejel Anže Kopitar, ki je bil izbran za nastop na tekmi vseh zvezd 25. januarja v Enterprise Centru v St. Louisu. To bo že njegov peti nastop na tekmi zvezd lige NHL.

Zgolj eno tekmo je prinesel predzadnji dan v letu 2019. Hokejisti Pittsburgh Penguins so v domači dvorani s 5:2 premagali Ottawo. Že po 27 sekundah tekme so vodili, zadel je junak tekme Jevgenij Malkin. Še pred odmorom je Dominik Simon zvišal na 2:0.

Na začetku drugega dela so se gostje približali na zadetek, a je Malkin z drugim zadetkom spet hitro poskrbel za +2. V 36. minuti so Senatorji prednost domačih znova stopili, a je Patric Hornqvist minuto pozneje Pittsburgh spet popeljal na dva zadetka prednosti. V prvih minutah zadnje tretjine je Jake Guentzel postavil končnih 5:2.

Pittsburgh je tretji na vzhodu, Ottawa pa 14.

Kopitar še petič na tekmi zvezdi

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem na čelu, ki jim tudi v novi sezoni ne gre (so na zadnjem mestu zahodne konference), bodo na delu v noči na sredo, ko bodo zadnjo tekmo leta odigrali doma proti Philadelphia Flyers.

Bo Anžetu Kopitarju družbo delal tudi Drew Doughty? | Foto: Getty Images Bo Anžetu Kopitarju družbo delal tudi Drew Doughty? Foto: Getty Images Slovenski osrednji napadalec je v ponedeljek dobil novo priznanje. Izbrali so ga v ekipo za tekmo zvezd, ki jo bo 25. januarja gostil St. Louis (Enterprise Center). Za Kopitarja bo to že peta All-Star tekma (2008, 2011, 2015, 2018), kapetan Kraljev pa bo zastopal pacifiško divizijo.

Kopitar je tudi v tej sezoni vlečni konj moštva iz Los Angelesa. Odigral je vseh 41 tekem, v statistko pa vpisal 15 zadetkov in 20 asistenc, kar ga uvršča na prvo mesto strelcev in podajalcev njegovega kolektiva.